Radomsko, Łódzkie -2.2o Sobota, 23 Lutego 2019

Radny PiS spowodował wypadek pod wpływem alkoholu

Alert 112
Jacek Paszewski

Wiesław K., nowy radny powiatowy PiS kadencji 2018-2023, były prezes PGK, spowodował kolizję pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia – informuje Gazeta Radomszczańska.

W rozmowie z Gazetą Wiesław K. zapowiedział, że w poniedziałek złoży rezygnację z mandatu radnego. Wtedy jego miejsce w radzie powiatu zajmie Edyta Sapis-Drozdek.

Dziennikarze gazety tak relacjonują przebieg wypadku: Do zdarzenia doszło w piątek, ok. godz. 14.30 przy ul. Grota Roweckiego. Volkswagen passat uderzył w ogrodzenie jednej z posesji na początku ulicy. Gospodarz, który był wtedy w domu, wyszedł na zewnątrz. Zobaczył rozbity samochód, rozbite ogrodzenie oraz kierowcę, który siedział w pojeździe. Gdy kierowca wyszedł, właściciel posesji zobaczył, że może być pijany. Zadzwonił na policję i poprosił kolegę, by nie pozwolił kierowcy odjechać. Policjanci zbadali Wiesława K. alkomatem, miał prawie 0,9 promila alkoholu we krwi. Zabrali go do szpitala, gdzie trzykrotnie pobrano mu krew. W rozmowie z Gazetą Wiesław K. poinformował, że przed zdarzeniem, o godz. 10, wziął leki, ponieważ walczy z krwiakiem, jednak nie doczytał ulotki. Po spotkaniu wypił naparsteczek alkoholu i nie sądził, że tak zadziała. A do domu miał raptem 300 metrów. W piątek poinformował zarząd regionalny, że w poniedziałek złoży wniosek o rezygnację z mandatu radnego. I nie ma to związku z piątkową kolizją, tylko z chorobą. Zapowiedział, że w sądzie przedstawi dokumentację lekarską i ma nadzieję na łagodny wyrok.

Wiesław K. stanie teraz przez Sądem. Za takie zachowanie grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywna 5 000 zł, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wiesław K. to prywatnie wujek prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

Na swoim facebookowym profilu Telewizja NTL, zamieściła filmik z momentu wypadku, który otrzymała od widza.

komentarze