Radny Dębski pisze do prokuratury i PINB w sprawie terminala przeładunkowego

Radny Dębski pisze do prokuratury i PINB w sprawie terminala przeładunkowego Fot. arch. redakcji

Radny Rady Miejskiej w Radomsku – Rafał Dębski skierował do Prokuratury Rejonowej w Radomsku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie dotyczy funkcjonowania w Radomsku terminala przeładunkowego znajdującego się przy ul. Kraszewskiego. Radny złożył również wniosek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w którym prosi o sprawdzenie, czy terminal funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi w kraju przepisami.

Radny kieruje pisma do prokuratury i PINB, a jednocześnie zarzuca władzom Radomska, że nie podejmowały zdecydowanych działań, które miałyby doprowadzić do rozwiązania problemu.

- Przykład uciążliwego zapylenia w rejonie ul. Kraszewskiego i ul. Dolnej pokazuje jak na dłoni, jak nie powinno zarządzać się miastem. No, chyba że ten pył przesłania Prezydentowi fakt, że wadliwie działający terminal przeładunkowy jest uciążliwy i dokuczliwy dla mieszkańców tego rejonu. To również przykład bierność w działaniu i braku determinacji w rozwiązaniu tak ważnego problemu. Dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce i zgodnie z deklaracją, którą złożyłem, składam w imieniu mieszkańców zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Radomsku i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – mówi radny Rafał Dębski.

Przypomnijmy. Na działalność terminala skarżą się mieszkańcy m.in. ulic: Młodzowskiej, Dolnej, Kraszewskiego i Poprzecznej. Mają dość pyłu, kurzu i brudu jaki unosi się nad ich domami. Winą za to obarczają właśnie pobliski Terminal Kontenerowy.

Czytaj też:

Mieszkańcy ulicy Młodzowskiej w Radomsku mają dość pyłu i brudu

Firma Loconi odpowiada nam w sprawie terminalu przeładunkowego przy ul. Kraszewskiego w Radomsku

Działania Miasta Radomska w sprawie terminala przy ul. Kraszewskiego

Więcej o:
radomsko terminal zawiadomienie prokuratura rafał dębski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE