Radni powiatu debatowali na komisjach

Radni  powiatu debatowali na komisjach Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinien rozstrzygnąć się przetarg na zimowe oczyszczanie dróg powiatowych – dowiedzieli się radni podczas ostatniego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Zimowe oczyszczanie dróg na terenie powiatu radomszczańskiego będzie obejmowało łącznie ponad 125 kilometrów dróg. W tym roku to zadanie podzielono na trzy części.

- Zimowe utrzymanie dróg polegać będzie na odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości zimowej na drogach powiatowych na terenie gminy Radomsko oraz na drodze powiatowej nr 3934E na terenie gminy Kobiele Wielkie (odc. Orzechówek – Niedośpielin), na drodze powiatowej nr 3931E na terenie gminy Kamieńsk (odc. granica gmin Gomunice/Kamieńsk — Pytowice) i drodze powiatowej nr 3509E ul. Sikorskiego na terenie miasta Radomska o łącznej długości 39,488 km.
- Zimowe utrzymanie dróg polegać będzie na odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości zimowej na drogach powiatowych na terenie gminy Lgota Wielka i gminy Ładzice o łącznej długości 48,950 km.
- Zimowe utrzymanie dróg polegać będzie na odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości zimowej na drogach powiatowych na terenie gminy Żytno o łącznej długości 36,700 km.

 - Jeśli do czasu rozstrzygnięcia przetargu spadnie śnieg, kierowcy nie muszą się obawiać – drogi będą odśnieżone w ramach tymczasowego porozumienia - zapewniał Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami.

W tym dniu (27 listopada) obradowała również Komisja Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, która zajęła się tematem strzelnicy myśliwskiej w gminie Dobryszyce i wypracowaniem wniosku do Nadleśniczego Nadleśnictwa Radomsko w sprawie zmiany przeznaczenia terenów leśnych pod potrzeby strzelnicy.

– Chcemy, aby powstała tam strzelnica z prawdziwego zdarzenia. Jedyna taka w okolicy znajduje się w Piotrkowie Tryb. i jest oblężona – wyjaśniał Jacek Ciecióra, Przewodniczący Rady Powiatu. Finanse na modernizację strzelnicy można będzie od stycznia pozyskać z ministerstwa obrony w ramach Ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Pozytywną opinię radni wydali także w kwestii dofinansowania zakupy agregatu prądotwórczego dla gminy Kodrąb, który w razie braku prądu zapewniłby ciągłość pracy urządzeń na ujęciu wody w Klizinie. Koszt to ok. 81 tys. Zł – dofinansowanie miałoby wynosić 60%. Radni zaapelowali do naczelnika ochrony środowiska, aby pomyśleć nad ogólnym programem dla gmin, który pozwalałby na uzyskanie wsparcia w zakupie takiego sprzętu.

Na koniec aktualną sytuację finansową i realizowane zadania przedstawili szefowie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz DPS w Radomsku i Radziechowicach. Dyrektor PUP w Radomsku przedstawił sprawozdanie z realizacji „Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy na lata 2016-2020” za rok 2016.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
komisja bezpieczeństwa starostwo powiatowe radomsko komisja rozwoju
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE