Radni miejscy i powiatowi PiS popierają Andrzeja Dudę

Radni miejscy i powiatowi PiS popierają Andrzeja Dudę

Na zwołanej konferencji prasowej 24 czerwca, miejscy i powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości, udzielili poparcia Andrzejowi Dudzie, zachęcając jednocześnie do oddania na niego głosu w zbliżających się wyborach prezydenckich.

- W imieniu klubu radnych miejskich PiS, chcielibyśmy udzielić oficjalnego poparcia kandydaturze pana prezydenta Andrzeja Dudy. Naszym zdaniem jest to jedyna kandydatura, która daje gwarancję stabilnego rozwoju kraju i należytej współpracy z samorządem – mówił Bartłomiej Biskup, radny miejski PiS.

Zwracając się do dziennikarzy, powiatowa radna Edyta Sapis-Drozdek podkreśliła, że Andrzej Duda gwarantuje utrzymanie takich programów społecznych takich jak 500 plus, 300 plus czy Senior plus,

- Jesteśmy za tym, aby były kontynuowane – zaznaczyła radna.

- Dlaczego Andrzej Duda? Andrzej Duda dlatego, bo chcemy wszyscy spokoju. A tak naprawdę możemy sobie wyobrazić, co będzie się działo w Polsce, gdy Andrzej Duda przestanie być prezydentem. To nie są też wybory prezydenta. To również kwestia tego, czy te wszystkie sukcesy, które osiągnęła Polska przez ostatnie pięć lat będą utrzymane – powiedział Szymon Zyberyng, przewodniczący klubu radnych PiS w radzie powiatu radomszczańskiego.

Radny powiatu Michał Koski stwierdził, że dzięki podpisowi prezydenta Dudy, w życie mogły wejść ustawy o funduszu dróg samorządowych czy fundusz inwestycji lokalnych. Wymienił także środki jakie wpłyną do radomszczańskiego samorządu dzięki tym decyzjom.

Na zakończenie konferencji zabrał głos radny miejski Andrzej Kucharski.

- Należy też zwrócić uwagę na aspekt światopoglądowy, tego wszystkiego co jest związane z utrzymaniem tradycji chrześcijańskiej. Jesteśmy państwem, które rozpoczęło swój byt od chrztu. Przez ostatnie lata staramy się podtrzymać tę troskę o zachowanie tożsamości narodowej Polaków. Andrzej Duda pokazał, że jest to dla niego sprawa priorytetowa i ważna – podkreślił radny.

Pierwsza tura wyborów 28 czerwca. Ewentualna druga tura zaplanowana jest na 12 lipca.

Więcej o:
wybory 2020 wybory radomsko pis radomsko prawo i sprawiedliowść radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE