Radni KO mają pomysł budowy kompleksu lekkoatletycznego w Radomsku

Radni klubu Koalicji Obywatelskiej przedstawili we wtorek, 29 października pomysł powstania w mieście kompleksu lekkoatletycznego przy hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku.

Pomysłodawcą projektu budowy całego kompleksu lekkoatletycznego w Radomsku jest Michał Misztalski, a radni KO chcą w jego realizacje się włączyć. Opisując projekt, powoływano się na obiekty takie, jakie Solpark w Kleszczowie, czy też Warta Sieradz.

- Staraliśmy się już od dłuższego czasu opracować projekt tego co możemy tutaj zrobić i jak możemy rozwijać nasze miasto pod względem sportowym. Powstał bardzo duży projekt, na który potrzeba dużo środków. Obiekt ma być profesjonalnym, pełnowymiarowym kompleksem lekkoatletycznym z pełnowymiarową 400 metrową bieżnią, z infrastrukturą do lekkoatletyki, z boiskiem, oświetleniem, trybuną. Chcielibyśmy dobudować do hali sportowej dodatkowe pomieszczenia dla innych sportów. Chcielibyśmy aby powstał obiekt na skalę europejską

- mówił Michał Misztalski.

Radny Łukasz Więcek zastrzegał, że jest to pomysł wieloletni. Jednak już teraz chcą stworzyć projekt obiektu, tak aby w przyszłości zabezpieczyć to miejsce, żeby nie powstało coś innego. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 jest jedyną placówką w Radomsku, która posiada tak duże zaplecze do rozbudowy. Przypomnijmy, że obok szkoły trwa budowa kompleksu basenowego.

Czytaj więcej: Zdjęcia z budowy basenu w Radomsku

A także: Tak będzie wyglądał nowy basen w Radomsku

- To nie jest rzecz, którą zrobimy w ciągu roku. Natomiast ważne jest żeby już teraz powstał projekt tego obiektu, żeby kolejne inwestycje, które będą realizowane np. przy okazji budżetu obywatelskiego, czy działań szkoły bądź MOSiRu, wpisywały się w tworzenie tego projektu

- mówił radny Łukasz Więcek.

Projekt ten szczególnie wspiera radny Piotr Lisowski, który w przeszłości był sportowcem i sprawy rozwoju sportu w mieście są mu szczególnie bliskie.

- Jako były sportowiec, zostając radnym zakładałem sobie wsparcie projektów związanych ze sportem. I gdy dowiedziałem się, że pojawi się taki projekt w budżecie obywatelskim, jak budowa tego boiska, postanowiłem wspomóc go jak tylko się da

- mówił Piotr Lisowski.

Podczas konferencji obecny był również dyrektor szkoły Wojciech Grajkowski, który mówił, że jest bardzo usatysfakcjonowany takim pomysłem.

Co do kosztów tej inwestycji, nie są one jeszcze radnym znane. Póki co chcą stworzyć projekt, który również wskaże, gdzie będzie można szukać wsparcia finansowego.

Więcej o:
boisko do lekkoatletyki radomsko lekkoatletyka w radomsku psp 6 radomsko hala sportowa radomsko kompleks lekkoatletyczny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE