Tak będzie wyglądał nowy basen w Radomsku

Tak będzie wyglądał nowy basen w Radomsku

Podczas obrad sesji Rady Miejskiej (4 grudnia) omówiono dwie koncepcje budowy nowego kompleksu basenów, który powstanie przy ulicy Św. Jadwigi Królowej. Przedstawiamy koncepcję zarekomendowaną przez radnych.

W skład kompleksu wchodzić będą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw (zjeżdżalnia rodzinna, palma, śmigło, tunel z kręgów), saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami) z zapleczem gastronomicznym. Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Kompleks będzie posiadał drogi dojazdowe i parking dla aut osobowych i autokarów.

- Koncepcja, która uzyskała rekomendację rady miejskiej jest koncepcją modernistyczną, składającą się z prostych brył. Rzut budynku oparty jest na kwadracie, do którego przylegają dwie prostopadłościenne bryły. Materiały użyte w obiekcie to okładziny kamienne, kompozytowe w ciepłej kolorystyce - wyjaśnia architekt i projektant kompleksu Łukasz Majewski.

 - Najważniejszymi elementami kompleksu są niecki basenowe umożliwiające przeprowadzanie zawodów pływackich. Będą to: niecka o wymiarach 16 na 25 metrów z 6 torami pływackimi, mniejsza niecka szkoleniowa12,5 na 9,5 metra oraz brodzik. Oprócz tego basen będzie posiadał rynnę zewnętrzną, bezpłatny wodny plac zabaw oraz basen zewnętrzny z dużą rodzinną zjeżdżalnią. Nie zapominajmy o kawiarni zlokalizowanej na piętrze, dostępnej od części wewnętrznej jak i od zewnątrz - wylicza.

Urząd Marszałkowski wsparł inwestycję kwotą 7 362 699,99 zł, natomiast całkowity koszt inwestycji wyniesie zgodnie z umową 32 850 000,00 zł.

Więcej o:
basen basen radomsko budowa basenu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE