Radni dyskutowali o remontach dróg na terenie powiatu radomszczańskiego. Jakie są plany?

Radni dyskutowali o remontach dróg na terenie powiatu radomszczańskiego. Jakie są plany? Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Radni z Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Radomszczańskiego analizowali informację na temat planowanych remontów i inwestycji na drogach powiatowych, przygotowaną przez pracowników Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Radni z Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Radomszczańskiego analizowali informację na temat planowanych remontów i inwestycji na drogach powiatowych, przygotowaną przez pracowników Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

W planach uwzględniono:

- zakończenie przebudowy ul. ks. Kościowa w Radomsku (odcinek o dł. 1,191 km Koszt zadania 5 090 784,18 zł + 38 745,00 zł, inwestycja dofinansowana z RFRD, RFIL i przez Miasto Radomsko)

- zakończenie przebudowy siedmiu przejść dla pieszych: w Gidlach, Pławnie, Kletni, Kocierzowach, Strzałkowie, Orzechowie oraz zakończenia budowy przejścia na ul. Piastowskiej, w rej. ulicy Łokietka (inwestycje dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg).

- przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 3928E ul. Sucharskiego z ul. Poprzeczną (szacunkowy koszt zadania 150.000 zł)

- przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 3907E, ul. Szkolna we wsi Borzykowa gm. Żytno (szacunkowy koszt zadania wraz z budową systemu odwodnienia 500.00 zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych)

- przebudowę mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3901E we wsi Zagórze, gm. Gidle (szacunkowy koszt zadania 565 288 zł, powiat będzie ubiegał się o dofinansowanie tego zadania z rezerwy subwencji ogólnej Ministra Finansów).

- przebudowa kolejnych 5 przejść dla pieszych (na ul. Szkolnej w Kobielach Wlk., na ul. Leśnej w Kodrębie, na ul. Szkolnej w Lgocie Wlk., w Wąglinie i Zapolicach (inwestycje dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg).

Dyskutowano także o możliwościach pozyskania funduszy na rozwój i modernizację infrastruktury drogowej w 2022 roku, m.in. o planach związanych z pozyskaniem środków z rezerwy celowej budżetu państwa na przebudowę ciągu dróg powiatowych nr 3900E, 3901E i 3905E na odcinku Gidle - Zagórze - Kolonia Ojrzeń - Podświerk - Cadówek - Brzezinki - Łowicz. W związku ze złym stanem technicznym tych dróg konieczne są prace, które poprawią bezpieczeństwo ich użytkowników. Konieczne jest wzmocnienie istniejącej konstrukcji i wykonanie nowej nawierzchni, która pozwoli na bezawaryjną eksploatację drogi przez kolejnych kilkanaście lat. Utwardzenie poboczy pozwoli na bezpieczne wykonywanie manewrów wymijania się pojazdów.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański komisja rozwoju powiatu inwestycje remonty dróg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE