Radni chcą wiedzieć, dlaczego woda w Radomsku, jest tak często skażona bakterią coli

Radni chcą wiedzieć, dlaczego woda w Radomsku, jest tak często skażona bakterią coli

Wielu radomszczan zadaje sobie pytanie: czemu woda w kranach tak często jest skażona bakterią coli? Podobne pytanie zadaje prezydentowi Jarosławowi Ferencowi grupa radnych miejskich i wnioskuje o wprowadzenie takiego punktu do porządku obrad podczas najbliższej sesji Rady Miasta w Radomsku.

Pod wnioskiem, z jednym punktem: „Informacja Prezydenta Miasta na temat powodów powtarzającego się zanieczyszczenia wody pitnej w sieci wodociągowej”, podpisali się radni KO, i radni niezależni Wioletta Pal i Radosław Rączkowski.

Jak podkreśla radny Rafał Dębski, w grudniu 2021 roku w miejskim wodociągu w Radomsku wykryto bakterie z grupy coli. Zauważa, że to kolejne zanieczyszczenie w ciągu kilku ostatnich miesięcy. - Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Prawdopodobna przyczyna – awaria sieci wodociągowej – podają ciągle komunikaty PGK i Sadnepidu.

- W niechlubnym, „rekordowym wrześniu” – 6 awarii w ciągu 13 dni. Ktoś policzył, ile ich było w ciągu całego ubiegłego roku? Co się dzieje z wodociągami w Radomsku? – dopytuje publicznie radny.

- Prezydent Jarosław Ferenc, odpowiedzialny za funkcjonowanie miejskiej spółki, „nie ma wiedzy”, „nie orientuje się”, „musi sprawdzić, bo to nowa sprawa”... Gdzie w tym wszystkim troska o zdrowie mieszkańców, zaspokajanie ich podstawowych potrzeb, sprawne funkcjonowanie raz za razem dotowanej miejskiej spółki? – zaznacza.

Jednocześnie radni poprosili o przedstawienie przez prezydenta dokumentów dotyczących planu modernizacji sieci wodociągowej, szczególnie w zakresie wymiany starych rur azbestowych w Radomsku.

Więcej o:
woda bakterie coli woda radomsko pgk pgk radomsko radni rada miasta radomska jarosłąw ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE