Radiowóz to nie taksówka. Nie wszyscy o tym wiedzą...

Radiowóz to nie taksówka. Nie wszyscy o tym wiedzą...

W sobotę, 19 lutego 2022 r. policjanci zostali wezwani na ul. Przedborską w Radomsku, gdzie według zgłoszenia pomocy miał potrzebować mężczyzna. Miała to być jednak nietypowa pomoc.

- Po dotarciu na miejsce policjanci zastali mężczyznę, który powiedział, że dzwonił na policję. Okazało się, że jest to osoba przebywająca w ośrodku dla osób bezdomnych. Mężczyzna stwierdził, że wypił dwa piwa i nie zamierza wracać do ośrodka pieszo. Zażądał od policjantów podwiezienia radiowozem. Powiedział, że zapewnienie transportu jest to obowiązek funkcjonariuszy. Mówił, że jeżeli patrol nie odwiezie go do domu to najpierw zadzwoni do dyżurnego policji a później położy się w wiacie przystanku i będzie udawał upojonego alkoholem. W rezultacie funkcjonariusze wytłumaczyli 64-latkowi, że jego zachowanie jest niewłaściwe – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci – za nieuzasadnione wezwanie patrolu, nałożyli na mężczyznę mandat. Nie przyjął go, dlatego sprawa zostanie skierowana do sądu.

Więcej o:
radomsko policja radomsko ulica przedborska radiowóz taksówka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE