Rada Miejska w Radomsku ma podjąć uchwałę w obronie papieża Jana Pawła II

Rada Miejska w Radomsku ma podjąć uchwałę w obronie papieża Jana Pawła II Fot. pixabay

Rada Miejska w Radomsku pochyli się na sesji (30 marca) nad uchwałą-stanowiskiem w sprawie obrony dobrego imienia Honorowego Obywatela Miasta Radomska Świętego Jana Pawła II. W uchwale jest mowa o medialny ataku środowisk lewicowych i liberalnych na papieża.

Sesja rozpocznie się o godz. 14.00. Uchwała będzie procedowana jako punkt 12. Przygotowali ją radni PiS. 

W projekcie uchwały czytamy:

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec prób podważania dobrego imienia Honorowego Obywatela Miasta Radomska Świętego Jana Pawła II. Zdumiewający atak medialny środowisk lewicowych i liberalnych na Papieża – Polaka w jego Ojczyźnie, sterowany przez czynniki zewnętrzne, dowodzi całkowitego upadku rzetelności dziennikarskiej, opierającej swe insynuacje na rzekomych rewelacjach wyprodukowanych przez zakłamane tajne służby komunistycznego PRL-u oraz osoby moralnie złamane przez to środowisko.

Zaangażowanie tych sił w czynną walkę polityczną ma na celu zdyskredytowanie nie tylko Kościoła katolickiego, ale uderzenie w największy autorytet, najznamienitszego Polaka w dziejach naszej Ojczyzny godząc w ten sposób we wszystkich Polaków, dla których triada wartości nadrzędnych Bóg-Honor-Ojczyzna stanowi podstawy dumy narodowej.

Na początku marca stacja TVN24 wyemitowała reportaż red. Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” poświęcony kwestii tego, co Karol Wojtyła - papież Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych wśród duchownych.

Więcej o:
papież rada miejska uchwała stanowisko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE