PUP w Radomsku wyróżniony

PUP w Radomsku wyróżniony

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyróżniło Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku za skuteczną aktywizację osób bezrobotnych w 2016 r.

Na 340 urzędów pracy w całej Polsce, radomszczański pośredniak zajął wysokie 17. miejsce.

Pod uwagę brano m.in. wysokość środków przeznaczanych przez urzędy na aktywizację bezrobotnych, ilość doradców zawodowych, ale też wskaźnik efektywności zatrudnienia.

- Mowa tu o liczbie osób, które po realizacji formy wsparcia podjęły pracę. Dla naszego urzędu wskaźnik ten wynosi 90% - wyjaśniał podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy (14 czerwca) Łukasz Więcek, dyrektor PUP w Radomsku.

Wicestarosta Robert Zakrzewski zaznaczył, że otrzymane wyróżnienie to nie tylko uhonorowanie dotychczasowych działań, ale także mobilizacja i zachęta do dalszej pracy, choć sytuację należy ocenić jako dobrą.

W Powiecie Radomszczańskim bezrobocie spada, obecnie zarejestrowanych jest mniej niż 4 tys. bezrobotnych. Nadal jednak jest problem ze znalezieniem zatrudnienia wśród osób po studiach i z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, brakuje natomiast pracowników o najniższych kwalifikacjach.

W najbliższym czasie PUP w Radomsku rozpoczyna realizację programu "Aktywizacji i Integracja". Skierowane zostaną do niego osoby bezrobotne, dla których został ustalony profil pomocy III i korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Działania w zakresie integracji społecznej osób bezrobotnych mają na celu kształtowanie aktywnej postawy w życiu społecznym i zawodowym, z kolei działania z zakresu aktywizacji będą dotyczyły prac społeczno-użytecznych. Koszt projektu to ponad 24 tys. zł.

Info: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
pup pup radomsko staż pup staż radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE