Punkt Szczepień Powszechnych w Radomsku już działa!

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek 19 kwietnia 2021 r. w Bursie Szkolnej przy ul. Piastowskiej 21 w Radomsku został uruchomiony Punkt Szczepień Powszechnych przeciw Covid-19. Jest to pierwszy tego typu punkt w województwie łódzkim.

Z powodów technicznych szczepienia rozpoczęły się z niewielkim opóźnieniem. Ok. godz. 8.25 udało się zalogować do systemu, a tym samym rozpocząć szczepienia.

- To bardzo dobry pomysł, by w Radomsku powstał taki punkt. Myślę, że dzięki niemu szczepienia przebiegać będą bardzo sprawnie i w szybkim tempie uda się zaszczepić mieszkańców powiatu radomszczańskiego – usłyszeliśmy od pani Grażyny, która od godz. 8.00 oczekiwała w kolejce.

Szczepienia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 20 (pierwsza zmiana w godz. 8-14. druga zmiana 14-20.). W przypadku większego zainteresowania ze strony mieszkańców możliwe będzie rozszerzenie działalności o sobotę i niedzielę.

- Każdy przed szczepieniem musi wypełnić prostą ankietę – wyjaśnia Jerzy Skwira, dyrektor SP ZOZ „Pro Familia”.

Szczepienia będą odbywały się zgodnie z harmonogramem zgłoszeń dokonywanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. Aby można było je wykonać, najpierw należy zarejestrować się w systemie NFZ. Można to zrobić telefonicznie: poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989, elektronicznie: poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej albo kontaktując się bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub swoją przychodnią.

Zgodnie z założeniem, w punkcie w Bursie Szkolnej w Radomsku szczepionych będzie ok. 1 tys. osób tygodniowo. W przyszłości liczba ta ma być większa.

Czytaj też: Od poniedziałku pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych będzie działać w Bursie Szkolnej w Radomsku

W dodatkowych punktach szczepień będą mogły jednocześnie pracować – w cyklu dwuzmianowym - po trzy zespoły szczepiące, w skład których wchodzą pielęgniarki i lekarze (w sumie 12 zespołów).

Pomoc przy utrzymaniu porządku i reżimów sanitarnych oraz wsparcie przy kierowaniu ruchem osób przybyłych na szczepienia oferują druhowie z lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

W poniedziałek, 19 kwietnia w całej Polsce wystartowało 16 tego typu punktów.

Punkt Szczepień Powszechnych w Radomsku jest pilotażowym punktem dla województwa łódzkiego. W dalszej kolejności uruchomiony zostanie punkt w Przedborzu. Zostanie zlokalizowany w tamtejszym Miejskim Domu Kultury.

Czytaj też: Punkt Szczepień Powszechnych w Radomsku. Ostatnie przygotowania

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko szczepienia koronawirus covid-19 punkt szczepień powszechnych bursa szkolna radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE