Od poniedziałku pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych będzie działać w Bursie Szkolnej w Radomsku

W poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. w Radomsku rozpocznie działalność punkt szczepień powszechnych przeciw Covid-19. O jego uruchomieniu poinformował podczas konferencji prasowej wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

Punkt w Radomsku został zlokalizowany w Bursie Szkolnej przy ul. Piastowskiej 21. Jest już wyposażony i pozytywnie przeszedł kontrolę NFZ.

- Dzięki uruchomieniu tego punktu znacznie zwiększy się liczba wykonywanych szczepień przeciw Covid-19. Mamy nadzieję, że przez pierwszy tydzień zaszczepionych w tym punkcie zostanie ok. 1 tys. osób. W kolejnych tygodniach liczba ta zostanie jeszcze zwiększona – wyjaśnia wicewojewoda łódzki, Krzysztof Ciecióra.

Punkt szczepień powszechnych w Radomsku będzie pilotażowym punktem dla województwa łódzkiego. W dalszej kolejności uruchomiony zostanie punkt w Przedborzu. Zostanie zlokalizowany w tamtejszym Miejskim Domu Kultury.

- Warto podkreślić, że 19 kwietnia w całej Polsce startuje 16 tego typu punktów. Uruchomienie pierwszego punktu właśnie w Radomsku jest dowodem na to, że powiat radomszczański jest bardzo dobrze przygotowany do wykonywania szczepień i będzie wzorem dla innych powiatów, jak wykonywać tak dużą liczbę szczepień – mówi Krzysztof Ciecióra.

W dodatkowych punktach szczepień będą mogły jednocześnie pracować – w cyklu dwuzmianowym - po trzy zespoły szczepiące, w skład których wchodzą pielęgniarki i lekarze (w sumie 12 zespołów).

Pomoc przy utrzymaniu porządku i reżimów sanitarnych oraz wsparcie przy kierowaniu ruchem osób przybyłych do szczepienia zadeklarowali druhowie z lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Szczepienia mają się odbywać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 20 (pierwsza zmiana w godz. 8-14. druga zmiana 14 – 20.). W przypadku większego zainteresowania ze strony mieszkańców możliwe będzie rozszerzenie działalności o sobotę i niedzielę.

- Czujemy się zaszczyceni, że to właśnie w Radomsku powstał pierwszy w województwie punkt masowych szczepień. Bardzo dziękujemy władzom województwa oraz Narodowemu Funduszowi Zdrowia za przychylność. Uruchomienie punktu jest możliwe dzięki pracownikom SP ZOZ „Pro Familia” oraz pracownikom radomszczańskiego szpitala i starostwa a także strażaków. Wszyscy są bardzo mocno zaangażowani w to przedsięwzięcie, za co serdecznie dziękuję  - podkreśla starosta Beata Pokora.

W całym województwie łódzkim do chwili obecnej zaszczepionych zostało 520 tys. osób, w tym 20 tys. mieszkańców powiatu radomszczańskiego.

Szczepienia będą odbywały się zgodnie z harmonogramem zgłoszeń dokonywanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. Aby można było je wykonać, najpierw należy zarejestrować się w systemie NFZ. Można to zrobić telefonicznie: poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989, elektronicznie: poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej albo kontaktując się bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub swoją przychodnią.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko bursa szkolna radomsko punkt masowych szczepień koronawirus szczepienie covid-19 punk powszechnych szczepień
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE