Publiczne Przedszkole nr 2 w Radomsku promuje zdrowie

Publiczne Przedszkole nr 2 w Radomsku promuje zdrowie Fot. Publiczne Przedszkole nr 2 w Radomsku

Publiczne Przedszkole nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku otrzymało Krajowy Certyfikat „Przedszkole Promujące Zdrowie”.

W uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie, udział wzięły:  dyrektor przedszkola Jolanta Ślęzak oraz koordynator projektu Jolanta Namyślak.

- Zdrowie i edukacja są ze sobą nierozerwalnie związane. Każda szkoła powinna promować zdrowie. Człowiek, który jest zdrowy, lepiej funkcjonuje. Dobre samopoczucie psychiczne i społeczne sprzyja właściwej dyspozycji do nauki, motywacji, rozwijaniu uzdolnień, zainteresowań oraz dobrym relacjom w środowisku szkolnym. Jesteście szkołami, które powinny być wzorem dla innych – powiedziała wiceminister zwracając się do przedstawicieli placówek, które otrzymały certyfikaty.

Wręczane przez wiceminister Marzenę Machałek certyfikaty zostały przyznane w 2022 r. przez Ministra Edukacji i Nauki na podstawie rekomendacji Centralnej Kapituły działającej przy Ośrodku Rozwoju Edukacji. Na ten sukces złożyła się wspólna praca dyrektora, koordynatora i całej społeczności przedszkolnej.

Więcej o:
radomsko przedszkole nr 2 pp2 radomsko certyfikat promocja zdrowia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE