Psia Lekcja w PSP nr 8 w Radomsku

Psia Lekcja w PSP nr 8 w Radomsku Fot. PSP nr 8 w Radomsku

We wtorek, 16 stycznia, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku odbyła się kolejna Psia Lekcja. To cykl zajęć, które prowadzi Małgorzata Stępień-Nycz, nauczycielka z PSP nr 8 wraz ze swoją suczką Mią. Tym razem uczestnikami lekcji byli uczniowie klasy 0 i 3.

Projekt ma na celu motywować uczniów do zaangażowania się w działania pro zwierzęce, zdobycia wiedzy na temat właściwej opieki nad zwierzętami i komunikacji z czworonogami. Dzieci uczą się, jak rozpoznawać sygnały, które wysyłają psy, jak się z nimi bawić i jak im pomagać. Działania te mają również na celu niesienie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, ułatwienie uczniom funkcjonowanie w społeczności szkolnej i pokonywanie własnych, wewnętrznych barier.

Podczas Psiej Lekcji dzieci miały okazję pogłaskać Mię, zobaczyć, jak reaguje na różne bodźce i zachowania, a także wykonać kilka ćwiczeń z nią. Małgorzata Stępień-Nycz podkreśla, że Psia Lekcja to nie tylko zabawa, ale też nauka.

- Chcę, żeby dzieci wiedziały, że psy to nie zabawki, ale żywe istoty, które mają swoje potrzeby i uczucia. Chcę też, żeby dzieci rozwijały swoje umiejętności społeczne, empatię i odpowiedzialność. Psia Lekcja to doskonały sposób na to, żeby połączyć edukację z terapią - mówi nauczycielka.

Psia Lekcja to jeden z wielu projektów, które realizuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Radomsku. Szkoła stawia na aktywne i kreatywne metody nauczania, które angażują uczniów i rozbudzają ich zainteresowania. Szkoła współpracuje też z wieloma instytucjami i organizacjami, które wspierają jej działania edukacyjne i społeczne.

Więcej o:
Psia Lekcja w Ósemce PSP 9 Radomsko 24.pl Radomsko24.pl PSP 8
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE