Przez cały tydzień będą utrudnienia na A1

Przez cały tydzień będą utrudnienia na A1

W związku z faktem, że w ostatnim czasie na budowanym odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, gdzie ruch w większości odbywa się po starej jezdni, pojawiło się wiele ubytków i uszkodzeń, przez cały nadchodzący tydzień będą prowadzone prace związane ich usuwaniem.

- Konsekwencją tego stanu rzeczy będą dodatkowe utrudnienia i ograniczenia w ruchu. Ze względu na zły stan nawierzchni przeprowadzenie prac jest absolutnie koniecznie i służy zapewniania bezpieczeństwa podróżnym – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

W poniedziałek 15 lutego ekipy remontowe będą pracowały na odcinku ok. 0,5 km między rondami w Jeżowie (na 361 kilometrze autostrady). Ponieważ ruch odbywa się tam w układzie 1+1, realizacja prac naprawczych będzie wymagała zatrzymania ruchu bądź na jednym, bądź na drugim pasie. Te przerwy nie powinny być dłuższe niż 15 – 20 min. deklaruje wykonawca. Przejazd nie będzie jednak wówczas całkowicie uniemożliwiony. W miejscu prowadzonych prac ruch będzie się odbywał wahadłowo i będą nim kierowali specjalnie przeszkoleni pracownicy.

Od wtorku do środy (16 – 17.02.2021 r.) takie same prace będą prowadzone w okolicach Danielowa (372 km autostrady) na odcinku o długości kilometra. Tam również ruch będzie się odbywał wahadłowo.

W pozostałe dni, czyli od czwartku do soboty (18 - 20 lutego) prace będą prowadzone na pozostałym niemal 12 kilometrowym odcinku trasy, czyli tam, gdzie ruch odbywa się w układzie 2+1, co oznacza, że nie powinno być zatrzymań  w ruchu, a będzie o jedynie spowolniony.

UWAGA! Prace będą kontynuowane każdego dnia  w godzinach 8.00 – 16.00.

- Apelujemy do kierowców o rozwagę i cierpliwość. Sugerujmy także wybór innej trasy przejazdu. Opisywany odcinek można ominąć jadąc DK91 przez Piotrków Trybunalski do Kamieńska. Analogicznie w przeciwnym kierunku – mówi Maciej Zalewski.

Więcej o:
autostrada a1 budowa gddkia łódź utrudnienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE