Przewodniczący Dębski: Nie będę głosował 10 maja! Zamiast o wyborach, rozmawiajmy o kryzysie

Przewodniczący Dębski: Nie będę głosował 10 maja! Zamiast o wyborach, rozmawiajmy o kryzysie

Przewodniczący Rady Miasta w Radomsku opublikował na swoim facebooku wpis, poświęcony trwającej w całym kraju dyskusji na temat zaplanowanych na 10 maja 2020 r. wyborów prezydenckich. Rafał Dębski podkreśla, że zamiast skupiać swoją uwagę na wyborach, wszyscy – a przede wszystkim samorządowcy, powinni zająć się pomocą dla osób potrzebujących, które przez sytuację epidemiologiczną, zostały bez środków do życia.

Treść wpisu przewodniczącego Rady Miasta w Radomsku, Rafała Dębskiego:

Szanowni Państwo,

Wielu z Was w ostatnich dniach zadaje sobie pytanie, czy wybory prezydenckie powinny odbyć się 10 maja. W mojej ocenie to temat zastępczy – uwaga i energia samorządowców i urzędników każdego szczebla powinna być teraz skierowana na realną pomoc dla przedsiębiorców. Stwórzmy skuteczną „tamę antykryzysową” pomóżmy ludziom, którzy z dnia na dzień zostali bez środków do życia; ocalmy małe, rodzinne firmy, udzielmy wsparcia firmom z sektora MŚP – tym wszystkim, którzy są siłą i fundamentem naszego miasta.

Zobacz: Pytamy samorządowców wybory o prezydenckie. Tak czy nie?

Nie wierzę, by ktokolwiek chciał grać życiem i zdrowiem mieszkańców Radomska. Jeśli jednak opinie specjalistów i silny sprzeciw samorządowców nie zmienią daty wyborów – pierwszy raz jako odpowiedzialny obywatel zrezygnuję z mojego prawa i zostanę w domu.

Nie zgadzam się na sprzeczne komunikaty #ZostańWDomu ale #IdźNaWybory. Wszyscy widzimy, jak rozwija się sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. Akceptujmy czasowe ograniczenia w przemieszczaniu się, ograniczenia naszych swobód – bo wierzymy, że to powstrzyma rozwój pandemii i da czas mocno przeciążonej służbie zdrowia. Jednocześnie obserwujemy jak władza za wszelką cenę próbuje wmówić nam, że możemy się czuć bezpiecznie i iść spełnić swój obywatelski obowiązek. Żadna władza nie powinna mylić odpowiedzialności obywateli z ich naiwnością.

To od nas zależy, jak przetrwamy ten szczególny czas. Chcę wierzyć, że kiedy pandemia się skończy, będziemy solidarni, odpowiedzialni i bardziej zjednoczeni.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus kryzys przedsiębiorcy wybory prezydenckie rafał dębski apel
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE