Radomsko, Łódzkie 7.3o Sobota, 21 Września 2019

Przepełnione kosze na śmieci. Stanowisko PGK

Miasto
Jacek Paszewski

Wracamy do tematu przepełnionych koszy po naszym artykule z 6 czerwca „Mieszkańcy Brzeźnickiej 43A alarmują: Toniemy w śmieciach”.

Artykuł dostępny w tym miejscu.

Dziś natomiast, do naszej redakcji wpłynął list z PGK Radomsko sygnowany podpisem wiceprezesa spółki Izabeli Michnowskiej, w którym czytamy:

W odpowiedzi na artykuł umieszczony na stronie internetowej www. Radomsko24.pl w dniu 6 czerwca 2019r. dotyczący boksu z pojemnikami przy ul. Brzeźnickiej 43A, uprzejmie informujemy, iż Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. Z o.o. w Radomsku nie ma kompetencji do nakładania opłat za odbiór odpadów komunalnych.
Stawki opłat zostały ustalone przez Radę Miasta Radomska Uchwałą z 2016 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty do chwili obecnej. Okresowa wyższa stawka wprowadzona dla mieszkańców przedmiotowej posesji wynika z braku segregacji odpadów i w związku z tym, mieszkańcy uiszczali od osoby nie 10,50 zł a 15 zł, zgodnie z powyższą uchwałą.
Przypadki, w których boksy z pojemnikami są przepełnione z naszej winy zdarzają się sporadycznie i najczęściej wynikają z przyczyn niezależnych, jak np. awarie pojazdów
Z doświadczenia obserwujemy jednak, iż w boksach niezabudowanych i niezamykanych notorycznie „podrzucane” są odpady przez innych mieszkańców  lub przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, które nielegalnie i bez opłat pozbywają się odpadów kosztem mieszkańców rzetelnie płacących za gospodarowanie odpadami. Zachęcamy zarządców wielorodzinnych nieruchomości do ogrodzenia boksów, aby w przyszłości unikać takich sytuacji.

Również po ukazaniu się naszego artykułu, do naszej redakcji napłynęły zdjęcia przepełnionych koszy, tym razem na ulicy Miłej (na zdjęciu). Jak zapewnili nas w PGK, kosze zostaną opróżnione w sobotę 8 czerwca.

komentarze