Przemysław Bitnerowski: Jestem nieformalnym prezesem OSP w Radomsku

Przemysław Bitnerowski: Jestem nieformalnym prezesem OSP w Radomsku

Co będzie z budynkiem najstarszego kina w Radomsku? To dziś często zadawane pytanie. Ten budynek to pustostan, wręcz ruina. Jest w coraz gorszym stanie. Tylko napis „Kinema” też niekompletny pozwala się tylko domyślić, że kiedyś było tu pierwsze kino w Radomsku.

- Jeżeli dojdziemy do porozumienia, to miasto przejmie budynek Kinemy. Rozmowy trwają. Nic więcej teraz nie powiem – tak komentował na początku stycznia Przemysław Bitnerowski, „nowy” prezes OSP Radomsko.

Po tej informacji, w redakcji portalu Radomsko24.pl rozdzwoniły się telefony. Urzędnicy miejscy informowali, że nic o fakcie przejęcia budynku po kinie nie wiedzą.

- Takie rozmowy się odbyły. W temacie, że jesteśmy chętni przekazać budynek, a nie samego przekazania budynku Kinemy miastu - przekonuje Przemysław Bitnerowski w programie „Staszczyk niezależnie".

Okazuje się, że dzisiaj nadal formalnie prezesem OSP w Radomsku  jest Justyna Poteralska. Przemysław Bitnerowski jest - jak podkreśla w rozmowie w Irkiem Staszczykiem - „nieformalnym” prezesem OSP w Radomsku.

Zdaniem Bintrowskiego, chcąc podjąć jakąkolwiek dalszą decyzję, nowy zarząd musi posiadać pełny wpis w KRS, a takie procedury mogą potrwać do 6 miesięcy.

Cała rozmowa z Przemysławem Bitnerowskim na portalu Radomsko24.pl, w piątek 19 lutego, o godzinie 19.45.

Więcej o:
osp radomsko kinema kinema radomsko kino kinema radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE