Przemoc nie kończy się sama

Po raz drugi w Radomsku zorganizowana została Kampania Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Po raz drugi w Radomsku zorganizowana została Kampania Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

25 listopada na zaproszenie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w Miejskim Domu Kultury, spotkali się pedagodzy szkolni, kuratorzy, policjanci oraz pracownicy socjalni by uczestniczyć w konferencji w ramach II Kampanii Przeciwdziałania w Rodzinie.

W tym roku organizatorzy zwrócili uwagę na problem dzieci w rodzinach, w której występuje przemoc, stąd też hasło Kampanii: Kochaj mnie. Też  jestem człowiekiem. Traktuj mnie tak, jak sam chciałbyś być traktowany”.

Gościem specjalnym konferencji był Tomasza Majewski, psycholog i interwent Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska linia". - Celem spotkania jest zwiększenie świadomości profesjonalistów z Radomska, świadomości co to jest przemoc wobec dziecka, jak ją diagnozować oraz jakie działania podejmować by chronić dzieci przed przemocą - powiedział Tomasz Majewski.

Oprócz wykładu Tomasz Majewski przeprowadził także zajęcia warsztatowe. Kampanii towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci z radomszczańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i świetlic środowiskowych OWR: "Moja rodzina - nasze dzieci uczą się od nas".

Organizatorzy z MKRPA zapowiedzieli, że w przyszłym roku kampania będzie kontynuowana, a jej uczestnicy przyjrzą się portretowi sprawcy przemocy. 

Więcej o:
kampania przeciwdziałania przemocy przerywamy milczenie mkrpa miejska komisja rozwiązywania problemów alkoholowych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE