Przełamanie barier kulturą

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło VI edycję konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży”. Odpowiednie wnioski również złożył Miejski Dom... ››

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło VI edycję konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży”. Odpowiednie wnioski również złożył Miejski Dom Kultury w Radomsku przy współpracy z Urzędem Miasta.


O dofinansowanie działań mogą się starać następujące instytucje: szkoły na wszystkich szczeblach, samorządowe instytucje szerzące kulturę, prowadzące zajęcia z młodzieżą oraz organizacje pozarządowe.

 

Celem przedsięwzięcia jest promocja kultury, integracja obyczajowa oraz zapoznanie się z tradycją innych narodów. Zdobyte fundusze zapewnią grupie ukraińskiej, jak i polskiej pobyt za granicą oraz realizację bogatego programu.

 

Przedsięwzięcie przewiduje udział łącznie 40 osób w wieku od 13-18 lat z Radomska i Voznesenska. Plan zakłada, że w dniach 7-15 maja na Ukrainę uda się dwudziestoosobowa grupa młodzieży szkolnej wraz z opiekunem jak i tłumaczem. Następnie w czerwcu dojdzie do rewizyty( 11-19 czerwca) i podobna grupa odwiedzi Radomsko.

Wymiana międzynarodowa jest kolejną możliwością do pogłębienia więzi narodowych, przełamania stereotypów jak i co najważniejsze - przeżycia niezapomnianej przygody.

Więcej o:
wymiana
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE