Przegapiony jubileusz

Przegapiony jubileusz Fot. OKSS 10-tka

Wiktor Blada, czołowy zawodnik Okręgowego Klub Strzelectwa Sportowego „10–tka" Radomsko w 2021 roku nie ma chwili odpoczynku.

Uczestniczy w zgrupowaniach w kadrze narodowej oraz startuje w najważniejszych krajowych i europejskich zawodach w konkurencji pistolet pneumatyczny.

- Mimo wręcz spartańskich warunków do treningu, nasze sukcesy są znaczące. Nadal nieustannie poszukujemy lokum do trenowania - to wypowiedź prezesa klubu Sławomira Dziegiecia z lutego 2020 roku w programie „Staszczyk niezależnie”.

Minęło prawie półtora roku. Czy coś się zmieniło? - pyta ponowie w rozmowie na portalu Radomsku24.pl, gospodarz programu „Staszczyk niezależnie”.

- Nie - odpowiada krótko prezes radomszczańskiej „10- tki”.

- Kwoty za wynajem są tak zaporowe, że nas nie stać. Dotacje, którą otrzymujemy z miasta, to tylko kilkanaście tys. złotych, a koszt jednego pistoletu sportowego to kwota ponad 9 tys. zł. Gdyby nie wsparcie i pełne zaangażowanie rodziców dzieci i młodzieży, która trenuje w klubie i duża pomoc finansowa, naszą przyszłość widziałbym w czarnych kolorach – dodaje Sławomir Dziegieć.

W sierpniu 2021 roku, Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego „10-ka" z Radomska świętował 25. urodziny. W jubileuszowej imprezie, która odbyła się w Jaśminowym Dworku w Sulmierzycach, udział wzięli klubowicze z rodzinami, zawodnicy z Sekcji Młodzieżowej. Okazało się, że było to święto we własnym gronie. Włodarze miasta i powiatu nie zauważyły tego jubileuszu... chyba szkoda.

W poniedziałek 4 października, gośćmi portalu Radomsko24.pl, będą Sławomir Dziegieć - prezes Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego „10-ka" z Radomska oraz Wiktor Blada - zawodnik klubu, a obecnie też reprezentant Polski. Rozmowa o godzinie 19.45

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk sławomir dziegieć wiktor blada
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE