Przedwyborczy sondaż Radomsko24.pl wygrywa Robert Zakrzewski

Zakończyliśmy przedwyborczy sondaż, w którym pytaliśmy Was, na kogo zagłosujecie w wyborach na prezydenta Radomska 16 listopada.

Zakończyliśmy przedwyborczy sondaż, w którym pytaliśmy Was, na kogo zagłosujecie w wyborach na prezydenta Radomska 16 listopada. 
fot.sxc.hu
Przez ponad trzy tygodnie zbieraliśmy głosy w naszej sondzie, w której zadaliśmy jedno krótkie pytanie: Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Radomska? Przypominamy, że o fotel prezydenta ubiegają się Ewa Drzazga, Tadeusz Dudkiewicz, Jarosław Ferenc, Anna Milczanowska i Robert Zakrzewski.

Zgodnie z obietnicą przyszła pora na podsumowanie naszej ankiety. Najwięcej Waszych głosów - 37,8% uzyskał Robert Zakrzewski, kandydat Platformy Obywatelskiej. Tuż za nim uplasowała się Ewa Drzazga (SLD) - 28.8%. Jarosław Ferenc (RdR) zdobył 22.3%. Obecna prezydent Anna Milczanowska (PiS) uzyskała 11% poparcia. Ostatni z kandydatów Tadeusz Dudkiewicz (Towarzystwo Patriotyczne) zdobył 0.1% Waszych głosów

Na ile wyniki sondy przeprowadzonej wśród czytelników portalu Radomsko24.pl, będą miarodajne? Przekonamy się w nocy z 16 na 17 listopada lub rankiem 17 listopada, kiedy to powinny być już znane  wyniki wyborów na prezydenta Radomska.

Nasza sonda nie jest oczywiście reprezentatywna, przeprowadziliśmy ją, tylko i wyłącznie, by zachęcić czytelników do udziału w prawdziwych wyborach na prezydenta Radomska, które odbędą się 16 listopada.

Przyjrzeliśmy się także sondom przedwyborczym umieszczonym na internetowej stronie Gazety Radomszczańskiej i prywatnym blogu Szymona Zyberynga. Dla porównania.

W zakończonej sondzie "GR" wygrał Jarosław Ferenc zdobywając ponad 60% głosów. Dalej były dwie panie: Anna Milczanowska z ponad 30% poparciem i Ewa Drzazga ponad 7%. Robert Zakrzewski i Tadeusz Dudkiewicz uzyskali po 0% głosów.

Na blogu Szymona Zyberynga głosowanie wciąż trwa. Do chwili pisania tego artykułu w sondzie zwycięża Anna Milczanowska - 46% głosujących. Tuż za nią jest Jarosław Ferenc - 31%. Ewa Drzazga i Robert Zakrzewski ex aequo 10%. Ostatni jest Tadeusz Dudkiewicz z 3% poparciem.

Więcej o:
wybory2014 rdr sld psl kampania wyborcza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE