Przedszkole Skrzat ma ścianę sensoryczną

Przedszkole Skrzat ma ścianę sensoryczną

W ostatnim czasie w Niepublicznym Przedszkolu „Skrzat” w Radomsku stworzono edukacyjną ścianę sensoryczną. Projekt wykonała niewielka firma rodzinna mieszcząca się na terenie Radomska.

Firma prowadzona przez Ewelinę i Damiana Jochym zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem książeczek sensorycznych dla dzieci. Książeczki z powodzeniem od kilku lat znajdują swoich zadowolonych nabywców zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach Europy, Azji oraz obu Ameryk.

W ostatnim czasie we współpracy z Niepublicznym Przedszkolem „Skrzat” w Radomsku firmie udało się zrealizować projekt, który był marzeniem jej właścicieli od początku prowadzenia działalności. - Po kilku miesiącach ciężkiej pracy, na dwóch starych maszynach do szycia i jadalnianym stole udało nam się przenieść zawartość naszych książeczek na jedną ze ścian przedszkola i stworzyć ścianę sensoryczną o wymiarach około 5,5 metra na 2,60 metra. Ściana jest zaprojektowana tak, aby wychowankowie przedszkola mogli w pełni wykorzystać zalety owej ściany sensorycznej, a dodatkowo poznawać świat zwierząt hodowlanych, zwierząt wodnych, warzyw w warzywniku oraz owoców zarówno w ogrodzie jak i sadzie. Dodatkowo wszystkie zawarte na ścianie elementy posiadają przypisane do siebie wyhaftowane nazwy, ułatwiające przyswajanie przez dzieci ich nazewnictwa - wyjaśnia nam ideę projektu Ewelina Jochym.

Ponadto kolejnym zadaniem ściany jest pomoc przy nauce języków obcych przez dzieci. Jak wiadomo najlepsze przyswajanie języków obcych u dzieci następuje poprzez zabawę, dlatego wszystkie haftowane nazwy elementów ściany są wymienne w trzech językach: polskim, angielskim i francuskim.

Więcej o:
skrzat przedszkole ściana sensoryczna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE