Przedszkolaki z wizytą w urzędzie miasta

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie miasta Fot. UM Radomsko

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi odwiedziły dziś Urząd Miasta Radomska. Spotkały się z prezydentem Jarosławem Ferencem, przewodniczącym rady Rafałem Dębskim oraz zastępcą prezydenta Jackiem Belką, którzy chętnie odpowiadali na zadawane im pytania oraz opowiedzieli o pracy w urzędzie.

Wycieczka do urzędu miasta została zorganizowana z inicjatywy przedszkolaków, którzy chcieli poznać prezydenta Radomska oraz zobaczyć urząd i poznać zasady jego funkcjonowania. Wizytę rozpoczęto od spotkania z prezydentem i przewodniczącym rady, którzy przyjęli młodych radomszczan w sali obrad Rady Miejskiej. Przedszkolaki zadawały dużo pytań dotyczących pracy w urzędzie i nie tylko, pytały również o prywatne zainteresowania, marzenia i plany na przyszłość.

Następnie dzieci udały się do zastępcy prezydenta Jacka Belki, skarbnik Marioli Wypych, odwiedziły wydziały Edukacji i Kultury, Inwestycji i Inżynierii Miejskiej oraz Referat Podatków.

Dzieci otrzymały też pamiątkowe gadżety miejskie – odblaskową opaskę na rękę lub ramię, dzięki której przedszkolaki będą dobrze widoczne na drodze oraz słodycze.

Info: UM Radomsko.

Więcej o:
pp nr 9 radomsko wizyta urząd radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE