Przedszkolaki w Reymontówce na Bugaju w Radomsku

Przedszkolaki w Reymontówce na Bugaju w Radomsku Fot. PSP nr 4

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku podejmowała szczególnych gości, bo placówkę odwiedziły przedszkolaki z przedszkola nr 3, 4 i 6, a dwa dni później przyszły jeszcze trzy grupy z przedszkola nr 9 w Radomsku.

Przywitani przez Samorząd Uczniowski w pięknych ludowych strojach, maluchy zwiedziły szkołę, odwiedzając uczniów klas 1-3 w ich salach lekcyjnych. Wzięły udział w zajęciach sportowych w dużej sali gimnastycznej.

Niezwykłe emocje towarzyszyły gościom podczas zajęć zwinnościowych, zręcznościowych i szybkościowych, które prowadzili nauczyciele wf-u Joanna Jagielska i Bartłomiej Wąsek.

Przedszkolaki uczestniczyły też w zajęciach komputerowych i robotyki pod okiem starszych kolegów z kl. 5b oraz na dywanie interaktywnym z Laboratorium Przyszłości, a także zagrały na instrumentach muzycznych. Zajęcia przygotowali Błażej Badowski, Joanna Mielczarek, Agnieszka Kociniak, Karolina Terlicka i Marzenna Musiał. Przewodnikami po szkole byli wychowawcy klas 1-3. Zmęczone emocjami przedszkolaki udały się na słodki poczęstunek do szkolnej stołówki.

O godz. 17.00 rozpoczął się Dzień Otwarty dla rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich pociech szkoły.

W drzwiach Czwórki wszystkich odwiedzających witała reprezentacja samorządu: Magdalena Tkacz, Faustyna Miśkiewicz, Anna Lemańska, Antoni Sokołowski, Lila Kwarta, Paweł Przybyłowicz z kl. 6b.

Na początku dyrektor szkoły Izabela Iwanowicz przywitała gości, opowiedziała o szkole, jej atutach oraz planach na przyszłość, zaś Agnieszka Szwedzik przybliżyła gościom osiągnięcia oraz przedsięwzięcia, w których bierze udział Reymontówka na Bugaju, wyświetlając krótką prezentację multimedialną.

Następnie Joanna Gąćkowska zabrała rodziców na spacer po szkole, pokazując stołówkę, świetlicę, bibliotekę i czytelnię, gabinety pedagoga i pielęgniarki oraz sekretariat.

Kolejnym punktem programu był spektakl ekologiczny pt. „Bajkowy las” w wykonaniu uczniów kl. 3a i 3b, przygotowanych przez wychowawców Danutę Proszowską i Beatę Solińską. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

Po wrażeniach artystycznych dzieci i rodzice mieli okazję uczestniczyć w zajęciach robotyki z udziałem uczniów kl. 5b (Marysi Kosowskiej, Oliwii Przepióry, Krzysia Walusia, Dominika Walaszczyka, Olka Wiśniewskiego) i Joanny Mielczarek oraz w atelier fotograficznym na interaktywnym dywanie. Tu zajęcia prowadziły Agnieszka Kociniak i Karolina Terlicka oraz Miłosz Prudło z kl. 5b.

Beata Miarka i Wioletta Kuliś z Błażejem Badowskim udostępnili gościom pracownie komputerowe oraz pozostałe sale lekcyjne klas 1-3.

Więcej o:
dni otwarte dzień otwarte psp nr 4 reymontówka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE