Przedbórz: Policjant po służbie wyeliminował z ruchu nietrzeźwą kierującą

Przedbórz: Policjant po służbie wyeliminował z ruchu nietrzeźwą kierującą Fot. KPP Radomsko

Czujność policjanta pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwej kierującej oplem. Badanie stanu trzeźwości 37-letniej mieszkanki województwa śląskiego wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania pijanej kobiety przyczyniła się postawa policjanta pełniącego na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Przedborzu. Funkcjonariusz, jadąc swoim prywatnym samochodem, w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na jadącego przed nim opla vectrę.

- Zdarzenie to miało miejsce wieczorem 6 października 2021 roku na drodze pomiędzy Radomskiem a Przedborzem. Tor jazdy osobówki znacznie odbiegał od prawidłowego zachowania na drodze. Policjant powiadomił dyżurnego komendy, że osoba kierująca oplem może być nietrzeźwa. Auto zostało zatrzymane przez policjantów w Przedborzu. Okazało się, że za kierownicą vectry siedziała kobieta. Zapach wydobywający się z auta oraz zachowanie kierującej wskazywały, że jest ona pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało w organizmie 37-latki 2,4 promila alkoholu – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kobieta wkrótce usłyszy zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko zatrzymanie nietrzeźwa kierująca policjant po służbie policja przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE