Przed nami Maraton Pisania Listów Amnesty International Radomsko 2019

Przed nami Maraton Pisania Listów Amnesty International Radomsko 2019

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia organizatorzy z Amnesty International mobilizują ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

W tym roku również Radomsko przyłączyło się do akcji. Maraton odbędzie się w sobotę 7 grudnia w CH Stara Mleczarnia (ul. Reymonta), w godz. 10-18 (listy będzie można tez pisać w dniach 29 listopada - 15 grudnia).

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie. W 2018 r. w 854 miejscach w całej Polsce zostało napisanych 308 974 listów.

- Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas Maratonu 2019 będziemy pisać ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane – czytamy w radomszczańskim opisie wydarzenia.

Zobacz jak przebiegał ubiegłoroczny maraton w Radomsku: Piszą listy w obronie kobiet

Więcej o:
amnesty international maraton pisania listów amnesty international radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE