Piszą listy w obronie kobiet

Piszą listy w obronie kobiet

Przez niemal całą sobotę lokalna grupa Amnesty International zachęcała radomszczan do pisania listów w obronie kobiet walczących o prawa człowieka. Listy będzie można pisać jeszcze jutro - w MDKlubCafé (w godzinach 12-16).

Tegoroczny finał Maratonu Pisania Listów Amnesty International miał miejsce w sobotę, 8 grudnia w Centrum Handlowym "Stara Mleczarnia". Chętni mogli napisać listy do kobiet, które walczą z łamanymi prawami człowieka. W tym roku można było napisać także do Polek, uczestniczek Marszu Niepodległości w Warszawie. - Postanowiłam napisać do Polek, które sprzeciwiły się skrajnie prawicowym uczestnikom marszu. Nie spodziewałam się, że w dzisiejszych czasach będę musiała pisać właśnie do obywatelek Polski - powiedziała nam jedna z uczestniczek akcji.

Organizatorem lokalnej odsłony akcji była Agnieszka Skura-Garbaciak z lokalnej grupy Amnesty International. W akcję włączyli się m.in. uczniowie radomszczańskich szkół średnich. Podczas ubiegłorocznej edycji radomszczanie napisali 596 listów. Jak będzie w tym roku, czas pokaże. Chętni do włączenia się w tą szlachetną akcję mogą jeszcze przyjść w niedzielę, 9 grudnia do MDKlubCafé przy Miejskim Domu Kultury i w godzinach 12-16 napisać swoje przesłanie.

Więcej o:
amnesty international maraton pisania listów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE