Przed nami długi weekend. Policja będzie prowadzić wzmożone działania kontrolne

Przed nami długi weekend. Policja będzie prowadzić wzmożone działania kontrolne Fot. lodzka.policja.gov.pl

Długie weekendy i obchody świąt to czas intensywnych podróży. Ważne byśmy bezpiecznie dotarli do celu, a potem wrócili do naszych domów. Nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach czuwają policjanci w białych czapkach. Jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego przez wszystkich uczestników.

W trakcie długiego weekendu należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, a co się z tym wiąże większego zagrożenia zdarzeniami. W czasie święta „Boże Ciało 2022", drogi w wielu miejscowościach wykorzystywane będą do przemieszczania się pieszych uczestników ruchu. Policjanci prowadzą co roku wzmożone działania kontrolne, w trakcie których pełnią służbę w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Są wyposażeni m.in. w urządzenia do pomiaru prędkości i trzeźwości.

Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierujących oraz właściwe wykonywanie i sygnalizowanie manewrów na drodze, bo to właśnie naruszenia w tych obszarach są niezmiennie najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, szczególnie tych tragicznych w skutkach. Funkcjonariusze sprawdzać będą też stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Przed wyjazdem w trasę przypominamy kilka zasad:
• sprawdźmy stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę)
• zawsze korzystajmy z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
• przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych,
• pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami,
• wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację,
• bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

Informacja: lodzka.policja.gov.pl

Więcej o:
Przed nami długi weekend „Boże Ciało
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE