Przebudowa ul. Partyzanckiej w Radomsku najwcześniej w 2024 roku

Przebudowa ul. Partyzanckiej w Radomsku najwcześniej w 2024 roku Fot. UM Radomsko

O wykorzystaniu budynku po byłej szkole i o wynikach ankiety na ten temat, budowie progów zwalniających i kompleksowej przebudowie ul. Partyzanckiej rozmawiał prezydent Jarosław Ferenc z mieszkańcami Suchej Wsi.

Na spotkaniu obecni byli też m.in. radni i przedstawiciele spółek miejskich.

Najważniejszym tematem była przebudowa ulicy Partyzanckiej. O szczegółach mówiła wiceprezydent Monika Andrysiak, która przedstawiła cztery koncepcje przebudowy. Ich koszt wahałby się od 6 do 11 mln zł. w zależności czy oprócz jezdni i chodnika powstałaby też ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa, drenaż czy tez chłonne pobocze. Prezydent chciał wiedzieć, jakiego zakresu inwestycji oczekują mieszkańcy. Zdecydowanie przeważyła opinia, że najważniejszy jest szybki termin realizacji i jezdnia z chodnikiem od strony południowej. Jeśli udałoby się pozyskać finansowanie zewnętrzne taka inwestycja mogłaby się rozpocząć w 2024 r.

Wcześniej dla poprawy bezpieczeństwa na ulicy Partyzanckiej powstaną 3 progi zwalniające płytowe, które powodują najmniej hałasu oraz sprawiają, że kierowcy muszą zmniejszyć prędkość.

Prezydent informował jakie są możliwości wykorzystania budynku starej szkoły. Wyniki ankiety mówią, ze mieszkańcy najchętniej widzieliby tam mieszkania komunalne i obiekt handlowy. Mieszkańcy obecni na spotkaniu zdecydowanie podkreślali jednak brak sklepu.

Więcej o:
radomsko ulica partyzancka przebudowa sucha wieś inwestycja spotkanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE