Przebudowa „mostka” na półmetku

Od maja trwają prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego łączącego ul. Reymonta i Sierakowskiego czyli tzw. „mostka”. Inwestycja ma zakończyć się w grudniu.

Od maja trwają prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego łączącego ul. Reymonta i Sierakowskiego czyli tzw. „mostka”. Inwestycja ma zakończyć się w grudniu.Radomszczanie od maja b.r. obserwują posuwające się prace przy przebudowie „mostka”. Po kilku miesiącach gołym okiem widać co już udało się zrobić. Zmienił się nie tylko sam wiadukt, ale także jego otoczenie. Są nowe chodniki, nawierzchnia na ul. Warszyca. Jest i rondo na ul. Sierakowskiego. Jednak wykonywane są także prace, których gołym okiem nie zobaczymy.

- Do chwili obecnej wykonano przebudowę ul. Warszyca z nową nawierzchnią i odprowadzeniem wód deszczowych poprzez studzienki kanalizacyjne do nowego kolektora deszczowego. Dokonano przebudowy ul. Reymonta i Sierakowskiego, w skrzyżowanie typu rondo na ul. Sierakowskiego, z ułożeniem dwóch warstw w postaci asfalto - betonu i warstwy wiążącej. Prace brukarskie zaawansowane są w około 70 %. Usunięto wszystkie kolizje z istniejącą infrastrukturą podziemną oraz wykonano nową infrastrukturę podziemną dla potrzeb układu drogowego. Trwają prace przy budowie wiaduktu od strony ul. Reymonta dla toru ruchu jazdy pociągów nr 2 w kierunku Warszawy. Zakończono prace przy budowie infrastruktury w terenie kolejowym zamkniętym dla 3 ciągów kanalizacyjnych realizowanych metodą bezwykopową, które zostały zakończone przed terminem określonym w umowie – wyjaśnia naczelnik wydziału planowania, realizacji inwestycji i infrastruktury miejskiej Ludwik Madej. - Pozostałe prace tj. budowa wiaduktu i układ drogowy przebiegają zgodnie z harmonogramem - dodaje.

Do wykonania – jak informuje naczelnik Madej - pozostały prace będące dopełnieniem opisanych powyżej oraz budowa zbiornika podziemnego wraz z przepompownią na styku ul. Reymonta i łącznika ulic.

Inwestycja ingeruje w dość dużą część centrum, dlatego ruch pojazdów na odcinku ul. Reymonta (od skrzyżowania z ul. Warszyca do skrzyżowania z ul. Kościuszki) jest ograniczony. Do wymienionego odcinka ul. Reymonta mogą dojeżdżać jedynie samochody z zaopatrzeniem dla sklepów, mieszkańcy kamienic oraz pojazdy budowlane.

Jednak wielu kierowców ignoruje znak D-4a informujący o drodze bez przejazdu, za co można otrzymać od funkcjonariuszy radomszczańskiej policji mandat karny.

- Jeżeli ktoś nie stosuje się do znaków drogowych, to grozi za to mandat od 20 do 500 złotych – zaznacza rzecznik prasowy radomszczańskiej policji podkom. Aneta Komorowska. - Jednak do tej pory  nie było takich przypadków. Przestrzegamy jednak, przed łamaniem przepisów. Będą nakładane mandaty, jeżeli kierowcy będą utrudniać wykonywanie prac, bądź zagrażać bezpieczeństwu – dodaje.

Prawdopodobny termin udostępnienia ul. Reymonta dla wszystkich pojazdów to koniec października 2015.

Termin zakończenia budowy to grudzień 2015 r.

kt

Więcej o:
mostek budowa wiadukt inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE