Przebudowa ks. Kościowa w Radomsku. Urzędnicy ze starostwa: Zakładamy, że ruch tranzytowy będzie odbywać się bez przeszkód

Przebudowa ks. Kościowa w Radomsku. Urzędnicy ze starostwa: Zakładamy, że ruch tranzytowy będzie odbywać się bez przeszkód

W czwartek 4 listopada rozpocznie się przebudowa ulicy ks. Kościowa. Droga zostanie wyłączona z ruchu do 16 lipca przyszłego roku. Czy powtórzy się drogowy chaos, tak jak po zamknięciu fragmentu ul. Narutowicza? Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Radomsku odpowiedzialni za remont ks. Kościowa zakładają, że ruch tranzytowy będzie odbywać się bez przeszkód.

Największe problemy – w związku z zamknięciem drogi – będą mieć mieszkańcy ul. Kościowa, którzy do swoich posesji będą musieli przejeżdżać przez plac budowy oraz przedsiębiorcy, którzy mają tam swoje firmy. W przypadku modernizacji całej ulicy, inaczej tego problemu nie dało się rozwiązać.

- Prace przy modernizacji dróg prowadzone są w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy wszystkich użytkowników. Niestety zawsze wiązały się, wiążą i będą wiązać z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Obowiązkiem kierowców jest zaś stosowanie się do znaków drogowych oraz organizacji ruchu ustanowionej przez zarządcę drogi – mówi nam Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Powiatu Radomszczańskiego.

Rzecznik podkreśla, że w związku z rozpoczęciem prac przy przebudowie ul. Kościowa wytyczone zostały objazdy, poprowadzone jedynie możliwą w tym przypadku trasą.

- Ustawione zostały znaki drogowe i tablice informacyjne, jak również przeprowadzona została szeroko zakrojona akcja informacyjna – dodaje.

Przebudowa ulicy Ks. Kościowa obejmie swoim zakresem nie tylko wymianę istniejących elementów pasa drogowego związanych z ruchem (jezdnia, chodniki, zatoki autobusowe), ale również część infrastruktury podziemnej. Zmodernizowana zostanie stara sieć wodociągowa, a kanalizacja sanitarna zostanie uszczelniona. Wykonana zostanie również energetyczna linia kablowa dla potrzeb nowego oświetlenia ulicy.

W starostwie mają nadzieję, że po zakończeniu robót nowa ulica wynagrodzi niedogodności.

Więcej o:
ks. kościowa ulica kościowa remont kościowa remont remont kościowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE