Przebadaj wzrok swojemu dziecku

Rodzice dzieci w wieku 4-5 lat z terenu województwa łódzkiego od dzisiaj do końca listopada br. mogą zapisywać swoje pociechy na darmowe badania wzroku, w ramach programu profilaktycznego... ››

Rodzice dzieci w wieku 4-5 lat z terenu województwa łódzkiego od dzisiaj do końca listopada br. mogą  zapisywać swoje pociechy na darmowe badania wzroku, w ramach programu profilaktycznego  „Zapobieganie rozwojowi niedowidzenia – wczesne wykrywanie wad wzroku i zeza u dzieci”. W budżecie województwa łódzkiego na realizację programu zarezerwowano 100.000 złotych.

 

W marcu br. podpisano umowy z 10 jednostkami z terenu Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Poddębic. Zgodnie z zawartymi umowami zaplanowano przebadanie 1.847 dzieci w wieku 4-5 lat.


Bezpłatne badania okulistyczne mają na celu zapobieganie rozwojowi niedowidzenia poprzez wczesne wykrywanie wad. To umożliwi podjęcie leczenia w okresie, kiedy przynosi ono najlepsze wyniki. Okres, w którym można dokonać korekcji wad, jest u dzieci bardzo ograniczony. Trwa maksymalnie do dziewiątego roku życia. Bardzo ważne jest wczesne rozpoczęcie leczenia, bo wraz ze zbliżaniem się dziecka do osiągnięcia dojrzałości wzrokowej,  szanse na korzystny efekt leczenia maleją.W Radomsku realizatorem Programu jest Szpital Powiatowy na ul. Jagiellońskiej 36. Aby zapisać dziecko na badania wystarczy zadzwonić do tej placówki, pod numer tel. (44) 685-47-22. Badania okulistyczne (ostrości wzroku, refrakcji autorefraktometrem, ustawienia gałek ocznych, widzenia stereoskopowego, dna oka) wykonywane są w Poradni Okulistycznej Szpitala, w pokoju nr 0024 w następujących dniach i godzinach: poniedziałek 16.00 - 18.00, wtorek 16.30 - 18.00, czwartek: 8.00 - 10.00.

 

- W ramach umowy Szpital Powiatowy w Radomsku zaplanował przebadanie 271 dzieci. Świadczenia w ramach Programu będą wykonywane do końca listopada 2011 roku. Program w całości jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego - informuje Julia Śledzińska, z Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego  w Łodzi

 

Natomiast więcej informacji o Programie można znaleźć na stornie internetowej województwa łódzkiego www.lodzkie.pl w zakładce Zdrowie pod hasłem informacje o programach i konkursach.

Więcej o:
radomsko dzieci badanie wzrok
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE