Radomsko, Łódzkie 11.3o Wtorek, 19 Listopada 2019

Prowadził, mając ponad 3 promile we krwi. Grozi mu kara więzienia

Alert 112
Beata Januszewska

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca forda, który w dniu 6 listopada doprowadził do kolizji drogowej z audi na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku.

O godzinie 16.35 radomszczańscy policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego w Radomsku na ulicy Brzeźnickiej. Jak ustalili na miejscu, 44-letni radomszczanin kierując fordem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z audi.

Pasażerka audi z uwagi na zaawansowaną ciążę została przewieziona do radomszczańskiego szpitala, po badaniach została zwolniona do domu. Kierowca forda został zatrzymany i najbliższą noc spędził w areszcie.

Okazało się, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu i prowadził pojazd mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany na 10 lat. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty, za które grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności, kara grzywny oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

komentarze