Prowadził, mając ponad 3 promile we krwi. Grozi mu kara więzienia

Prowadził, mając ponad 3 promile we krwi. Grozi mu kara więzienia Fot. KPP Radomsko

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca forda, który w dniu 6 listopada doprowadził do kolizji drogowej z audi na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku.

O godzinie 16.35 radomszczańscy policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego w Radomsku na ulicy Brzeźnickiej. Jak ustalili na miejscu, 44-letni radomszczanin kierując fordem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z audi.

Pasażerka audi z uwagi na zaawansowaną ciążę została przewieziona do radomszczańskiego szpitala, po badaniach została zwolniona do domu. Kierowca forda został zatrzymany i najbliższą noc spędził w areszcie.

Okazało się, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu i prowadził pojazd mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany na 10 lat. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty, za które grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności, kara grzywny oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

Więcej o:
policja radomsko pijany kierujący radomsko nietrzeźwy kierujący radomsko policja pijani kierowcy radomsko policja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE