Protest rolników w Przedborzu

W środę 21 października, kolejni rolnicy rozpoczęli swój protest. Strajkują na drogach w całej Polsce. W powiecie radomszczańskim także. W Przedborzu na parkingu nieopodal rynku pojawiła się grupa rolników.

Jak mówili nie był to zorganizowany protest, każdy przyjechał do Przedborza indywidualnie. Po godzinie 10.00 ruszyli swoimi traktorami na drogi. Nie zatrzymywali się, ale jechali powoli. Policja była na miejscu.

- Cała Polska przypomni sobie jak rolnicy strajkowali w latach '90. To musi być prawdziwy problem kiedy ludzie w jednym dniu wychodzą na drogi w setkach miejsc! W głowie się nie mieści jak duża siła buntu skumulowała się w skromnych, pracowitych osobach!Rolnicy nie chcą nic więcej niż po prostu spokojnie wykonywać swoją prace. Kochamy naszą prace, kochamy nasze zwierzęta i nie pozwolimy by ktokolwiek zniszczył to na co długo pracowaliśmy i darzymy wielkim uczuciem. Walczymy w obronie naszych rodzin z szacunku do minionych pokoleń i dla przyszłych! Władza udaje, że nie widzi problemu. Mało tego! Władza nie chce zrozumieć, że tylko dialog może pomóc. Tylko, że oni nie chcą rozmawiać. Obecny rząd ma gdzieś problemy zwykłych ludzi. Opozycja nie robi nic by cokolwiek poszło w dobrym kierunku. Tacy ludzie albo nami rządzą albo do rządzenia aspirują - pisze na swoim Facebooku Agrounia.

Więcej o:
przedbórz powiat radomszczański agrounia protest rolników
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE