Radomsko, Łódzkie -2o Niedziela, 16 Grudnia 2018
ważne informacje
Autopromocja reklama

Protest policjantów zaostrza się

Alert 112
Beata Januszewska

W całej Polsce przybywa policjantów, którzy z dnia na dzień przynoszą zwolnienia lekarskie. Jest to odpowiedź na brak porozumienia pomiędzy MSWiA a NSZZ Policjantów. Nie inaczej jest również w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku.

W KPP w Radomsku na dzień 5 listopada 2018 r. na zwolnieniach lekarskich przebywa 92 policjantów, przy stanie etatowym 216 funkcjonariuszy.

L4 policjanci zaczęli przynosisz przed „Akcją znicz”. W powiecie radomszczańskim brakowało w tym okresie 66 funkcjonariuszy. Czy przy tak dużych brakach kadrowych mieszkańcy powiatu mogą czuć się bezpiecznie? Jak zapewniła nas rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiej Policji w Łodzi, mieszkańcy nie mają się czego obawiać.

- Ciągłość służby przy wykorzystaniu sił powiatu i wsparciu innych jednostek jest zachowana choć wymaga przeorganizowania grafików i uwzględnienia wszystkich osób pozostających w dyspozycji oraz przejęcia zadań za tych, którzy przeszli na L4
- powiedziała rzecznik mł.insp. Joanna Kącka KWP w Łodzi.

W związku z nadchodzącymi odchodami Święta Niepodległości, zapytaliśmy również czy policjanci z KPP w Radomsku, będą oddelegowani do Warszawy, wspomóc kolegów z stołecznej policji.

- Nic nie wskazuje na jakiekolwiek oddelegowania do Warszawy. Robimy wszystko aby utrzymać właściwy poziom bezpieczeństwa
-odpowiedziała  rzecznik mł. insp. Joanna Kącka.

komentarze