Prośba władz do mieszkańców miasta

W czwartek, 16 grudnia Prezydent Miasta Radomsko, Starosta Radomszczański, kierownik GDDKiA Rejon Radomsko, Komendant Straży Miejskiej w Radomsku, Straż Pożarna i przedstawiciele zarządów... ››

W czwartek, 16 grudnia Prezydent Miasta Radomsko, Starosta Radomszczański, kierownik GDDKiA Rejon Radomsko, Komendant Straży Miejskiej w Radomsku, Straż Pożarna i przedstawiciele zarządów spółdzielni mieszkaniowych: "Mostostalowiec", "Dwunastka", Fameg" i Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wystapili do mieszkańców Radomska  o podjęcie wspólnego wysiłku w celu walki ze skutkami zimy. Poniżej prezentujemy jego treść.

 

 

 


Szanowni Państwo, mieszkańcy Miasta Radomsko

 


Tegoroczna zimowa aura nie skąpi nam wszystkim swoich typowych przymiotów w postaci obfitych opadów śniegu i niskich temperatur powietrza. Na drogach całego kraju – także w naszym mieście – utrudnione jest poruszanie się pojazdów i pieszych. Duża ilość padającego i leżącego na poboczach i chodnikach śniegu skutecznie zawęża pasy i pobocza dróg oraz chodniki dla pieszych.

Pragniemy zapewnić Państwa, że zarówno Miasto Radomsko, jak i wszystkie inne podmioty i instytucje odpowiedzialne za stan dróg na terenie miasta, podejmują wszelkie możliwe działania oraz angażują wszystkie dostępne zasoby ludzkie i sprzętowe, a także środki finansowe w celu walki ze skutkami zimy i zapewnienia mieszkańcom możliwości normalnej egzystencji w pogorszonych warunkach atmosferycznych.

Wiemy, że z naturą nie da się wygrać – można jedynie starać się łagodzić skutki jej działalności. Nie zawsze udaje się na czas udrożnić wszystkie miejskie ulice, chodniki, place, parkingi czy wewnętrzne obszary dużych osiedli mieszkaniowych.

Apelujemy więc do mieszkańców, aby w ramach swoich możliwości systematycznie odśnieżali chodniki leżące przy własnych posesjach. Ich drożność zapewni pieszym łatwiejsze poruszanie się w trudnych warunkach atmosferycznych, a także zapewni więcej miejsca dla parkowanych pojazdów. Pamiętajmy, że pozostawianie aut tak po prostu na jezdni zawsze utrudnia, a czasami wręcz uniemożliwia prawidłowe odśnieżenie danej ulicy.

Miasto Radomsko i wszyscy pozostali zarządcy dróg dołożą wszelkich starań, aby skutki zimy były dla Państwa jak najmniej odczuwalne. Są jednak czasami takie chwile, kiedy potrzebne są działania wspólne i solidarne nas wszystkich.


Mamy nadzieję, że nasz apel spotka się z Państwa przychylnością i zrozumieniem.

 

Więcej o:
radomsko zima. apel
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE