Promocja Budżetu Obywatelskiego nabiera tempa

Promocja Budżetu Obywatelskiego nabiera tempa

Członkowie zespołu Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego spotykają się z mieszkańcami promując ideę oraz zalety Budżetu Obywatelskiego. Nie mogło ich również zabraknąć podczas zawodów tanecznych Ersko City B-Boy Jam, które odbyły się w ubiegłą niedzielę.

Podczas rozmów z mieszkańcami padło wiele pytań o tegoroczną edycję. Najczęściej radomszczanie pytali o to, jakie pomysły mogą zostać zrealizowane, czy można głosować na jeden czy wiele zgłoszonych projektów, czy może głosować ktoś w zastępstwie mieszkańca oraz czy naprawdę będą zrealizowane wymyślone przez mieszkańców przedsięwzięcia.

Gdy na macie trwała regularna, taneczna wojna członkowie zespołu prowadzili walkę o pozytywne nastawienie i zainteresowanie radomszczan Budżetem Obywatelskim. Udzielając wyczerpujących odpowiedzi, zachęcali do aktywnego uczestnictwa w tegorocznej edycji. W tegorocznej edycji można zgłosić projekty o maksymalnej wartości 112 500 zł i takie projekty mogą zostać zrealizowane.

- Głos można oddać na każdy projekt. Łącznie można będzie poprzeć 4 wybrane przez siebie projekty. Głosujemy osobiście, co wynika z troski o bezpieczeństwo danych osobowych. Nie chcemy, by mieszkańcy byli narażeni na przykre konsekwencje spowodowane przekazaniem osobie niepowołanej swoich danych.  Pomysły, które zwyciężą w głosowaniu będą zrealizowane. Tak dzieje się ze zwycięskimi projektami z poprzedniej edycji – zauważa koordynator zespołu, Kamil Bugdal.

Efekty Budżetu Obywatelskiego w Radomsku już zaczynają być widoczne. Równolegle do prac zespołu, który prowadzi działania związane z realizacją kolejnych etapów Budżetu Obywatelskiego w Radomsku trwają działania związane z realizacją zwycięskich projektów wyłonionych podczas I edycji.

- Trwają prace na placach budów boisk przy ZSG nr 1 i ZSG nr 4. Już we wrześniu mieszkańcy będą mogli korzystać z tych obiektów. Wyłoniony w przetargu został wykonawca radomszczańskiej tężni i już niebawem powinny ruszyć prace związane z jej realizacją. Planowany termin zakończenia prac to 31 października. Do dziś trwał nabór ofert na wykonanie ścieżki rowerowej w dzielnicy Bartodzieje – dodaje Kamil Bugdal.

To nie koniec. Będzie też wykonany plac zabaw przy ul. Torowej, który nie znalazł się wśród zwycięskich projektów. Lecz dzięki temu, że wydatki na realizację wyżej wymienionych inwestycji pozwolą na zaoszczędzenie środków, okazało się, że mieszkańcy dzielnicy Folwarki także poczują moc Budżetu Obywatelskiego.

Zespół Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego serdecznie zachęca do składania wniosków już od 29 sierpnia oraz zaprasza do udziału w kolejnych wydarzeniach, gdzie obecni będą członkowie zespołu.

- W najbliższym czasie będziemy obecni 14 sierpnia od godz. 17:00 w parku Świętojańskim podczas Pikniku Militarnego, a już 27 sierpnia tuż przed startem naboru wniosków odbędzie się „Maraton pisania wniosków” w Urzędzie Miasta – podsumowuje Kamil Bugdal.

Więcej o:
budżet budżet obywatelski rbo projekty promocja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE