Promocja „Boiska dla jedynki” z pompą

Promocja projektu złożonego do pierwszej edycji radomszczańskiego budżetu obywatelskiego pn. „Boisko dla jedynki” rozpoczęła się w sobotę 19 września pełnym atrakcji piknikiem rodzinnym.

Promocja projektu złożonego do pierwszej edycji radomszczańskiego budżetu obywatelskiego pn. „Boisko dla jedynki” rozpoczęła się w sobotę 19 września pełnym atrakcji piknikiem rodzinnym.Projekt „Boisko dla jedynki” został złożony do urzędu miasta jako pierwszy. Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 pracowała nad projektem, jak tylko pojawiła się informacja, że w Radomsku wprowadzony zostanie BO. Nie było wątpliwości, że potrzebne jest wielofunkcyjne boisko.

- W mieście, ale przede wszystkim na naszym osiedlu brakuje obiektów sportowych. Boisko dla jedynki ma powstać po to, by uatrakcyjnić lekcje wu-efu w szkole, ale przede wszystkim ma służyć wszystkim mieszkańcom miasta. Nie będzie czynne tylko w godzinach pracy szkoły, ale również po, a także w weekendy i wakacje – wyjaśnia członek Rady Rodziców ZSG 1 Małgorzata Kipigroch. - Będzie to boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni do gry w siatkówkę, koszykówkę piłkę ręczną oraz tenisa – dodaje.

Organizacją pikniku zajęła się rada rodziców przy wsparciu grona pedagogicznego i rodziców.

W programie imprezy zaplanowano moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wśród nich znalazły się prezentacje strażackie i policyjne, gry i zabawy dla całych rodzin, dmuchane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, pokaz ogromnych baniek mydlanych, turnieje sportowe, konkursy z nagrodami, pokazy sztuk walki i wiele, wiele innych. Dla smakoszy przygotowano grill, grochówkę, bigos i kawiarenkę ze słodkościami – słowem dla każdego coś miłego.

Gościem pikniku był Jacek Krzynówek.

Miniony piknik przy ZGS nr 1 rozpoczął cykl promocyjnych wydarzeń na rzecz projektów złożonych w ramach RBO.

Od 2012 roku trwały próby wprowadzenia w Radomsku budżetu obywatelskiego. Teraz się to udało.

- Jak wszyscy wiemy początki nie były łatwe. Na dzień dzisiejszy mamy 39 wniosków pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Większość z tych wniosków wskazuje na palące potrzeby mieszkańców. Warto podkreślić, że wiele z nich to są właśnie projekty związane z infrastrukturą sportową, czyli boiska, place zabaw czy siłownie pod chmurką – podkreśla inicjatorka BO w Radomsku Magdalena Spólnicka. - Jestem bardzo zadowolona, że zamknęliśmy etap formalny, i że budżet obywatelski w Radomsku już funkcjonuje w bardzo wymierny i realny sposób. Mam nadzieję, że pozostałe 38 projektów będzie promowanych z podobnym zaangażowaniem. Życzę wszystkim sukcesów. Liczę na to, że te kilka – minimum 4 – lub kilkanaście projektów w 2016 roku będzie zrealizowanych  – dodaje.

Warto podkreślić, że inicjatywa BO w Radomsku nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie się samych mieszkańców miasta, którzy są wspierani przez prężnie działający Zespół Konsultacyjny ds. Budżetu Obywatelskiego.

Przypominamy, że głosowanie nad złożonymi projektami w ramach RBO odbędzie się w dniach 7 – 13 grudnia b.r.

Zobacz fotogalerię z pikniku.


ally

Więcej o:
piknik budżet boisko jedynka bo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE