Radomsko, Łódzkie 21.6o Poniedziałek, 21 Października 2019
ważne informacje
  • 14:10 Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy czytaj dalej
  • 14:10 Ostateczne wyniki wyborów dla okręgu nr 10 czytaj dalej

Promilowi rekordziści

Alert 112

26 lutego na jednej z radomszczańskich ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem astrą. Podczas rozmowy z 23-letnim mieszkańcem gminy Kodrąb policjanci nabrali podejrzeń, ż...

26 lutego na jednej z radomszczańskich ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem astrą. Podczas rozmowy z 23-letnim mieszkańcem gminy Kodrąb policjanci nabrali podejrzeń, że jest on pijany. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący oplem ma 3,4 promila alkoholu w organizmie.

 

To nie jedyny nietrzeźwy kierujący. Tego samego dnia na ulicy Tysiąclecia w Radomsku kierujący citroenem najprawdopodobniej jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia auta. Na miejsce zdarzenia zostało wezwane pogotowie ratunkowe, lekarz nie widział konieczności hospitalizowania 26-letniego kierowcy citroena. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny - miał 2 promile alkoholu w organizmie. Postępowania w tych sprawach prowadzą radomszczańscy policjanci zajmujący się wyjaśnianiem okoliczności zdarzeń w ruchu drogowym. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Na terenie powiatu radomszczańskiego tylko w lutym policjanci wyeliminowali z ruchu 52 nietrzeźwych kierujących, przy czym w 30 przypadkach byli to kierujący samochodami. W nadchodzących miesiącach funkcjonariusze będą prowadzili wiele działań ukierunkowanych na ujawnianie nietrzeźwych kierujących, którzy bardzo często są sprawcami zdarzeń w ruchu drogowym.

komentarze