Projekty graficzne na cito

Projekty graficzne na cito

W tworzeniu projektów graficznych można z powodzeniem korzystać z darmowych szablonów, których w sieci dostępnych jest całkiem sporo. To jednak nie zapewnia firmie oryginalności i wyjątkowości. Jak zatem szybko, ale i profesjonalnie zadbać o pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa? Praktycznym rozwiązaniem jest nawiązanie kontaktu ze studiem graficznym. Czego może dotyczyć taka współpraca i kto z niej powinien korzystać?

Ekspresowe wykonanie ulotek - gdzie?

Projekty graficzne wymagają czasu i odpowiedniego przygotowania, ale doświadczone studia graficzne potrafią także efektywnie działać pod dużą presją czasu. Pośpiech w relacjach biznesowych często jest nawet wskazany, szczególnie jeśli przedsiębiorca zbyt późno przypomniał sobie o ekspozycji na targach branżowych. Tutaj często studio graficzne może być tą przysłowiową deską ratunku. I nie tylko dlatego, że rzeczywiście szybko wykona wszelkie projekty reklam, ale również dlatego, że dzięki rozległym kontaktom, może też błyskawicznie zlecić druk ulotek czy wizytówek w zaprzyjaźnionej drukarni.

Takie projekty można wykonać zarówno online, jak i w punkcie stacjonarnym. I warto mieć tu na uwadze, by profesjonalne studio graficzne nawet przy ekspresowej realizacji, zapewniło autorskie i oryginalne, a także ciekawe projekty. Tylko tak zaprojektowane akcydensy będą spełniać swoją rolę.

Jak szybko można zaprojektować stronę internetową?

Określenie cito można dowolnie interpretować i przy wykonaniu strony internetowej z pewnością będzie miało inne znaczenie niż w przypadku ulotek czy wizytówek. Oczywiście wszystko zależy od złożoności projektu, ale najczęściej studia graficzne zapewniają wykonanie takiego zlecenia od tygodnia do nawet kilku miesięcy. Dlatego warto wybierać fachowców, którzy gwarantują gotową stronę w  kilka, kilkanaście dni. Ważne jest, by w tym czasie właściciel strony mógł na bieżąco śledzić wszystkie prace i na koniec uzyskać witrynę, zgłoszoną do indeksacji w Google. To pozwoli mu na bieżąco kontrolować postępy, ale również interweniować, w przypadku koniecznych poprawek.

Ostateczny termin oddania strony zależy jednak od czasu przyjęcia samego projektu. Trzeba bowiem rozróżnić fizyczny czas wykonania strony, od terminu przyjęcia zlecenia. Jeśli studio graficzne ma do wykonania inne projekty reklam czy layoutów stron, to czas realizacji zadania może się przesunąć nawet o kilka tygodni. Dlatego należy uzgadniać na samym początku, czy studio graficzne dysponuje czasem i w jakim terminie może wykonać stronę internetową.

Ile czasu trwa kreowanie logo?

Jeśli wziąć pod uwagę darmowe programy do tworzenia znaków graficznych, to być może i pięć minut. Pytanie tylko, czy takie projekty logo są w cenie i czy tego typu grafiki przyciągną uwagę konsumentów? Z dużą pewnością - nie. Dlatego warto pomyśleć o profesjonalnym projekcie, na przykład wykonanym przez studio graficzne. I choć wtedy na logo trzeba zaczekać dłuższą chwilę, to zdecydowanie to opłaca się, zwłaszcza jeśli graficy zaoferują kilka różnych propozycji, z których to klient wybierze tę odpowiednią dla siebie.

Trzeba też mieć na uwadze fakt, że logo wykreowane z darmowego programu nie jest własnością firmy. To szablon, z którego mogą skorzystać też inne osoby. To jeden z ważniejszych aspektów, dla których warto zdecydować się na współpracę ze studiem graficznym. Wykonanie autorskiego projektu wiąże się bowiem z przekazaniem majątkowych praw autorskich, a dzięki temu znak można też zastrzec w przyszłości.

Jakie jeszcze projekty można wykonać na cito?

Oprócz logo czy ulotek w studiu graficznym można jeszcze zlecić projekty opakowań, teczek, papieru firmowego czy wizytówek. W takich przypadkach też można liczyć na błyskawiczne terminy i profesjonalne wykonanie. Trzeba jednak pamiętać, że w pracy na cito bardzo ważna jest współpraca, od której zależy między innymi prawidłowe opisanie projektu i zrozumienie potrzeb klienta. Dzięki temu grafik nie musi inicjować kontaktu z klientem, w celu zadania dodatkowych pytań. Wyjaśnienie kwestii kolorystyki, czcionek czy informacji, które absolutnie muszą się znaleźć na projektach, pozwala skrócić czas pracy studia do niezbędnego minimum. Dlatego bardzo ważne jest podanie jak największej ilości szczegółów na temat konkretnego zlecenia.

Które studio graficzne wykonuje projekty graficzne na cito?

Jednym z takichstudio graficznych, które realizuje projekty graficzne na cito jest Grafton.Można skontaktować się z nim m.in.:

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE