Profilaktyka jest najważniejsza

W dniach 4 i 5 listopada bieżącego roku w II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki raka piersi. Dzięki uprzejmości dyrekcji szpitala powiatowego w Radomsku... ››

W dniach 4 i 5 listopada bieżącego roku  w II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki raka piersi. Dzięki uprzejmości dyrekcji szpitala powiatowego w Radomsku dziewczęta klas drugich miały możliwość nauki samoobserwacji oraz samokontroli piersi pod okiem dyplomowanej położnej pani Joanny Molińskiej.


Akcję wspomagały członkinie radomszczańskiego Klubu Amazonek, które edukowały dziewczęta wykorzystując fantom do badania piersi oraz służąc wiedzą i doświadczeniem w zakresie tematyki raka piersi. Uczennice chętnie rozmawiały na ten trudny temat, czytały przygotowane ulotki i broszury.

 

Edukacja młodych kobiet jest bardzo istotna już na poziomie szkoły średniej. Budowanie świadomości dbałości o własne zdrowie to podstawa działań profilaktycznych. - Chcemy, aby kobiety nie bały się o tym rozmawiać i dokładnie wiedziały jak się badać. To bardzo ważne z uwagi na fakt tak dużej śmiertelności spowodowanej rakiem piersi - mówi specjalnie dla Radomsko24.pl Małgorzata Wojtecka, koordynator akcji "Szkoła Promującej Zdrowie".

Więcej o:
radomsko kontrola
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE