„Pro Familia” na plusie

„Pro Familia” na plusie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Plany finansowe, remontowe i organizacja przyjmowania pacjentów w dobie pandemii – to najważniejsze tematy podejmowane podczas posiedzenia Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ,,Pro Familia”. Rada zebrała się w piątek, 5 lutego. Pozytywnie zaopiniowała m.in. korektę planu z 2020 r. oraz plan finansowy i inwestycyjny jednostki na 2021 rok.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że w minionym roku placówka, która ma pod opieką ok. 13 tysięcy pacjentów, wypracowała zysk w wysokości ok. 30 tys. złotych (dokładna kwota będzie znana po dokonaniu ostatecznych wyliczeń). Dyrekcja SP ZOZ chce przeznaczyć go na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego i medycznego (m.in. aparatu EKG). Pro Familia zamierza inwestować także w poprawę funkcjonalności i estetykę pomieszczeń obu swych przychodni.

W filii przy ul. Przedborskiej, oprócz niezbędnych prac hydraulicznych, zaplanowano malowanie ścian oraz prace wykończeniowe.

Mówiono także o organizacji opieki zdrowotnej w czasie pandemii. Obecnie w ,,Pro Familii” zdecydowana większość lekarzy specjalistów udziela porad w bezpośrednim kontakcie z pacjentami. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej udzielają porad telefonicznie lub osobiście – ale po telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Rada Społeczna wydała również pozytywną opinię w sprawie nabycia przez SP ZOZ ,,Pro Familia” aparatu EKG - holtera z rejestratorami i oprogramowaniem oraz w sprawie likwidacji zużytych środków trwałych.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko pro familia rada społeczna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE