Prezydent Radomska: pozostawienie „starego” basenu byłoby nieopłacalne

Przyszłość krytej pływalni przy ul. Leszka Czarnego w Radomsku wydaje się być przesądzona. Prezydent Jarosław Ferenc mówi wprost: pozostawienie „starego” basenu, po oddaniu do użytku nowego obiektu przy ul. Św. Jadwigi Królowej byłoby nieopłacalne. Władze Radomska poinformowały o tym podczas wtorkowej (16 marca) konferencji prasowej.

W Radomsku rozgorzała dyskusja na temat przyszłości krytej pływalni przy ul. Leszka Czarnego. Część radomszczan chce, by po oddaniu do użytku nowego basenu, obiekt ten w dalszym ciągu funkcjonował, by korzystały z niego szkoły i szkółki pływackie. Do magistratu wpłynęła w tej sprawie petycja, pod którą podpisało się ponad 200 osób. O takie rozwiązanie wnioskował również radny Rady Miasta, Radosław Rączkowski.

Tymczasem władze Radomska – po konsultacjach z Miejską Radą Sportu, planują zmienić przeznaczenie tego obiektu. Ma tam powstać hala do uprawiania m.in. sportów walki.

Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc podkreśla, że zachowanie starego basenu jest nieopłacalne.

- Już kilka lat temu była mowa o tym, że stary basen nie spełnia wymogów. Mamy problem z utrzymaniem odpowiedniego stanu sanitarnego, przez co temperatura wody jest niższa, niż na innych basenach. Konieczna byłaby jego przebudowa, która pochłonęłaby od kilku do nawet kilkunastu milionów złotych – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

- Już w 2015 roku stwierdzono konieczność modernizacji starego basenu. Koszty wyliczono wówczas na kwotę 17 mln zł - dodaje wiceprezydent Radomska, Monika Andrysiak.

Prezydent Ferenc wyjaśnia, że miasta nie będzie stać na utrzymanie dwóch basenów.

- Miasto do działalności basenu przy ul. Leszka Czarnego dokłada rocznie ok. 1 mln zł. Szacujemy, że do nowej pływalni będziemy dokładać 2,5 – 3 mln zł. Zatem do obu obiektów dokładalibyśmy około 4 mln zł - mówi Jarosław Ferenc.

- Zmienienie przeznaczenia obiektu, tak by powstała tam wielofunkcyjna hala to znacznie mniejsze koszty, ok. 1,5 mln złotych. Tym bardziej, że są tam już szatnie, czy prysznice - dodał J. Ferenc.  

Jarosław Ferenc zauważa, że nowy basen będzie znacznie większy od obiektu przy ul. Leszka Czarnego. Będzie też posiadać szereg atrakcji, a więc to z niego mieszkańcy będą chcieli korzystać. Po jego oddaniu do użytku, wykonane zostanie tzw. „wypłycenie”, dzięki któremu możliwe będzie prowadzenie nauki pływania dla dzieci.   

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko stary basen basen radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE