Jaka będzie przyszłość basenu przy ul. Leszka Czarnego? Radny Rączkowski ma pomysł

Jaka będzie przyszłość basenu przy ul. Leszka Czarnego? Radny Rączkowski ma pomysł

Oddanie do użytku nowego basenu przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku opóźnia się. Z obiektu prawdopodobnie będzie można korzystać od połowy roku. Tymczasem wciąż nie wiadomo, co się stanie z basenem przy ul. Leszka Czarnego. Radny Rady Miasta, Radosław Rączkowski chce, by pływalnia nie została zlikwidowana.

Władze Radomska nie zdecydowały jeszcze, czy po oddaniu do użytku nowego basenu stary obiekt będzie nadal funkcjonował. Radny Radosław Rączkowski nie chce jego likwidacji. W poniedziałek złożył w tej sprawie wniosek do prezydenta.

Radny chce, by z basenu przy ul. Leszka Czarnego korzystały szkoły podstawowe i średnie, a w godzinach popołudniowych szkółki pływackie.

Władze Radomska podkreślają, że w basenie przy ul. Leszka Czarnego pojawił się problem z utrzymaniem odpowiedniej jakości wody. Modernizacja urządzeń jest kosztowna. Dlatego rozważają możliwość likwidacji basenu i utworzenia w budynku obiektu sportowego o innym charakterze. Jednym z pomysłów jest zalanie niecki basenu i stworzenie w jej miejscu np. sali do treningów sportów walki.

Radny Radosław Rączkowski chce, by władze miasta przeprowadziły w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami.

Więcej o:
radomsko basen radomsko radosław rączkowski wniosek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE