Prezydent Radomska odroczył płatność podatku mikro i małym przedsiębiorstwom

Prezydent Radomska odroczył płatność podatku mikro i małym przedsiębiorstwom

Decyzją prezydenta Radomska Jarosława Ferenca termin płatności podatku od nieruchomości dla mikro i małych przedsiębiorstw zostanie odroczony z 15 maja do dnia 15 sierpnia 2020 r.

Jak wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc, jedną z form pomocy dla mikro i małych przedsiębiorstw, które w okresie panującej epidemii borykają się ze zmniejszeniem dochodów, jest odroczenie płatności podatku od nieruchomości. Druga rata podatku od nieruchomości, dla osób które płacą podatki na podstawie Kodeksu Cywilnego zostaje odroczona.

- Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które płacą podatek od osób fizycznych nie będą musiały wypełniać żadnych wniosków. Termin po prostu zostanie przesunięty na 15 sierpnia. Jeżeli okaże się, że okres epidemii będzie się wydłużał, będziemy rozważać kolejne przesunięcie terminu płatności. Jednak zakładamy że do 15 sierpnia sytuacja gospodarcza się unormuje – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

Jest to kolejna forma pomocy przedsiębiorcom zaproponowana przez Urząd Miasta Radomska. W ubiegłym tygodniu wprowadzono wsparcie najemców lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Miasta Radomska w postaci całkowitego lub częściowego zwolnienia z czynszu na okres epidemii.

(info: UM w Radomsku)

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko przedsiębiorcy odroczony podatek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE