Prezydent Ferenc: jesteśmy zainteresowani przejęciem „Kinemy”

Prezydent Ferenc: jesteśmy zainteresowani przejęciem „Kinemy”

Urząd Miasta w Radomsku jest zainteresowany przejęciem od OSP Radomsko budynku dawnego kina „Kinema”. Transakcja na razie nie może jednak dojść do skutku.

OSP Radomsko, która jest właścicielem nieruchomości, chce przekazać miastu budynek, ponieważ nie ma środków na jego utrzymanie. Taka transakcja na razie nie jest jednak możliwa, ponieważ powołany niedawno nowy Zarząd OSP Radomsko nie figuruje jeszcze w KRS.

- Były prowadzone rozmowy, ale pojawiły się wątpliwości, czy ten Zarząd może reprezentować OSP. Miasto wystąpiło do Starostwa Powiatowego o kontrolę stowarzyszenia, bo w KRS nie ma wpisu – mówi prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Czytaj też: Jednak nie będzie przekazania budynku „Kinemy”?

- Nasza wola jest. Chcemy przejąć budynek i go wyremontować. Chcemy tam również stworzyć parking. Musimy wycenić wartość tego budynku i wartość prac, ktore będziemy musieli przeprowadzić. W zamian za przekazanie budynku, możemy wyremontować strażnicę OSP Radomsko i budynek do niej przylegający. Będzie to możliwe, kiedy OSP będzie mogło prawomocnie o tym decydować – dodaje Jarosław Ferenc.

Więcej o:
radomsko kino kinema urząd miasta przejęcie osp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE