Prezydent Ferenc: Jestem upartym optymistą

Prezydent Ferenc: Jestem upartym optymistą

- Rząd PiS i poseł Anna Milczanowska, pominęli nasze miasto w strategicznym dla Radomska momencie. Nie przyznano nam dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wsparcia finansowego nie otrzymają wnioski złożone przez Miasto Radomsko - to głos Rafała Dębskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku. Czy prezydent Jarosław Ferenc podziela tę opinię?

- To nie jest wyłącznie sprawa prezydenta Miasta Radomska czy radnych Rady Miejskiej, to uderza bezpośrednio w nas, radomszczan - dodaje przewodniczący Rafał Dębski.

Czy prezydent Jarosław Ferenc podziela tę opinię?

- To jest opinia Rafała Dębskiego. Chociaż ja również uważam, że jeśli chodzi o miasto Radomsko to wnioski, które złożyliśmy na rozbudowę strefy inwestycyjnej, dwóch rond czy renaturalizację rzeki Radomki, to były wnioski jak najbardziej prorozwojowe. Naszym zdaniem, te wnioski miały szansę na dofinansowanie - komentuje Jarosław Ferenc w programie „Staszczyk niezależnie”. 

Okazuje się, że jeszcze nie wszystkie środki z tego funduszu zostały wydatkowane. Kilka dni temu został ogłoszony kolejny konkurs na kolejne wnioski. W puli jest 1 mld 650 mln. Miasto nie odpuszcza i po raz kolejny złożyło wnioski na renaturalizację Radomki i rozbudowę strefy przemysłowej.

- Tłumaczenie, że wnioski były zbyt duże, dlatego nie otrzymaliśmy dofinansowania, nie przekonało mnie. Dlatego złożyłem trzeci wniosek na rozbudowę kompleksu sportowego przy PSP nr 6 - dodaje Jarosław Ferenc.

Czy nieprzyznanie dotacji na złożone wnioski, to polityczne działania? Czy w 2021 roku, radomszczan czekają podwyżki opłat za wywóz śmieci? Czy prezydent Radomska zaszczepi się na COVID-19? To niektóre z pytań, które padną w programie „Staszczyk niezależnie”, w poniedziałek 21 grudnia o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezalezależnie irek staszczyk jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE