Premier Mateusz Morawiecki gościł w Radomsku

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w środę 8 lipca 2020 r. Radomsko. Celem wizyty szefa polskiego rządu było zapoznanie się z działalnością fabryki mebli „Fameg”.

Podczas wizyty w zakładzie premier Mateusz Morawiecki zwiedził halę produkcyjną oraz zapoznał się z działalnością firmy i nowoczesnymi technologiami, jakie są w niej stosowane.

- Polska w branży meblarskiej jest praktycznie numerem jeden w Europie. Piękno tego zakładu polega nie tylko na tym, że kontynuuje tradycje rzemiosła jeszcze z XIX wieku. Inspiruje się też nowoczesnymi wzorcami i potrafi sprzedawać swoje produkty do 60 krajów świata. Gratuluję panu prezesowi i wszystkim pracownikom - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał, ze firma „Fameg” systematycznie się rozwija, a dzięki tarczy antykryzysowej z której zakład skorzystała udało się ocalić miejsca pracy.

- W całym powiecie radomszczańskim ponad tysiąc firm skorzystało z tarczy. To 10 tysięcy miejsc pracy. Ocaliliśmy te miejsca pracy – zauważył Mateusz Morawiecki.

O dużym wsparciu polskiego rządu, jakie w czasie epidemii koronawirusa otrzymali przedsiębiorcy mówił prezes spółki „Fameg”, Tadeusz Polanowski.

- Bardzo dziękuję za możliwość skorzystania z pomocy w tych trudnych czasach. Nie ukrywam, że odnotowaliśmy ogromny spadek zamówień. Mieliśmy duże problemy, ale wsparcie rządowe było dla nas bardzo pomocne. Jeszcze raz tę pomoc dziękuję – powiedział Tadeusz Polanowski.

Więcej o:
radomsko mateusz morawiecki premier morawiecki wizyta fameg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE